Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonomikos globalizacija

Ekonomikos globalizacija

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Darbo tikslas: išnagrinėti globalizacijos poveikį finansų rinkoms, panagrinėti pačią globalizacijos sampratą, transnacionalinių korporacijų veiklą bei globalinę veiklą, išsiaiškinti kaip globalizacija veikia verslą bei prekybą. Šiuolaikinė finansų globalizacija ir globalinių finansų rinkų plėtra. Finansų rinkos. Globalizacijos samprata. Globalizacija ir bankų sektoriaus restruktūrizavimas. Transnacionalinės korporacijos ir globalūs gamybos tinklai. Transnacionalinės korporacijos (TNK) ir globalūs gamybos tinklai. Tarptautinė konkurencija ir verslo organizavimo globalizacija. Verslo globalizacijos įtaka nacionalinei ekonomikai. Globalinė prekyba. Valstybių įsitraukimas į globalinę prekybos sistemą. Pasaulio prekybos organizacija kaip globalus valdymo rėžimas. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu dažnai kalbama apie globalizaciją. Tuo tarpu, koks šios sąvokos turinys, ne visuomet yra aiškus, nes šis terminas vartojamas įvairiuose kontekstuose bei talpinant tiek pozityvius, tiek negatyvius šio reiškinio aspektus.
Pati globalizacija kaip reiškinys gali būti siejama su XX a. antrąja puse, kuomet ėmė augti ir stiprėti tarptautinės organizacijos, ribojančios valstybių suverenitetą, plėstis transnacionalinės korporacijos, didėti ekonominė priklausomybė tarp valstybių (kai ekonominės ar finansinės krizės viename regione paveikia ir kitus regionus), tarptautinių nevyriausybinių veikėjų įtaka tarptautinei sistemai (pavyzdžiui, teroristinės organizacijos), standartų ir normų supanašėjimas daugelyje gyvenimo sferų.
Kaip apibrėžia A. Liekis, globalizacija yra "galimybė matyti ir girdėti visą pasaulį, nuvykti į bet kurį Žemės kampelį, didėjantis darbo našumas ir prieinamumas prie visų tautų kultūros lobių". Toks globalizacijos apibrėžimas pirmiausia siejamas su padidėjusiu gyventojų mobilumu ir gebėjimu pažinti kitas kultūras ir valstybes dėl šiuolaikinių komunikacinių galimybių. Be to, toks globalizacijos suvokimas akcentuoja globalizaciją kaip teigiamą reiškinį, tačiau, atsižvelgiant į ekonominę, politinę ir informacinę atskirtį tarp išsivysčiusių ir besivystančių taip vadinamojo Trečiojo pasaulio valstybių, toks globalizacijos apibrėžimas nėra pakankamas.
Hoffman, norėdamas globalizacijos sąvoką šiek tiek apibendrinti, ją skirsto į tris formas: ekonominę, pasireiškiančią technologine pažanga, prekybos ir tarptautinio verslo integracija, kultūrinę ir politinę.

Darbo tikslas: išnagrinėti globalizacijos poveikį finansų rinkoms, panagrinėti pačią globalizacijos sampratą, transnacionalinių korporacijų veiklą bei globalinę veiklą, išsiaiskinti kaip globalizacija veikia verslą bei prekybą.

Darbo uždaviniai:
• Šių dienų ekonomikos globalizacija: jos kryptys.
• Išsiaiškinti kas yra TNK ir kokį vaidmenį ji atlieka ekonomikos globalizacijoje.
• Nuo ko priklauso verslo globalizacija?
• Kas yra prekybos globalizacija?

Darbo metodas: apžvalga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.46 KB
Autoriusauksle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. Liongina Juozaitienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomikos globalizacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. Liongina Juozaitienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą