Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo organizavimo formos (4)

Verslo organizavimo formos (4)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Personalinė įmonė. Ūkinė bendrija. Akcinės bendrovės. Uždaroji akcinė bendrovė (UAB). Akcinė bendrovė (AB). Kooperatyvinė bendrovė (kooperatyvas). Ne pelno organizacija (įmonė). Valstybinė įmonė. Išvados.

Ištrauka

Mūsų valstybei vos atgavus nepriklausomybę, savo verslo ėmėsi daugelis Lietuvos gyventojų. Tuo metu daugelis dar nesuprato, kad norint sėkmingai organizuoti ir plėtoti verslą, neužtenka būti gydytoju, architektu ar teisininku, negana turėti aukštojo mokslo baigimo diplomą, nepakanka vien noro. Galbūt todėl labai didelė naujų verslininkų dalis patyrė nesėkmes, nemaža jų visiškai bankrutavo - ir tai palietė visą verslo spektrą, nuo smulkių gamybininkų iki didžiausių šalies bankų.
Dabar požiūris į verslą kitoks. Jau niekam nekelia abejonių, kad rimtu verslu užsiimti galima tik turint begalę teorinių ir praktinių ekonomikos bei verslo žinių. Šios žinios reikalingos tiek sprendžiant, kokį verslą ir kaip organizuoti, tiek ir plėtojant jau pradėtą verslą.
Ką tūrėtų daryti pradedantysis verslininkas? Šis klausimas manau kyla daugeliui norintiems pradėti sėkmingą verslą. Pirmiausia, jis turi nuspręsti, ką ir kaip gaminti, kokias paslaugas teikti. Tai labai sunkus uždavinys, ir padarius klaidingą sprendimą verslas beveik visada iš anksto pasmerktas žlugti.
Po to, kai verslininkas priima sprendimą, ką gaminti, jo laukia kita ne mažiau svarbi problema - kaip gaminti ir kokiu būdu realizuoti prekę ar paslaugą. Kitaip tariant, tenka nuspręsti, kaip organizuoti verslą, kad gauti geriausius rezultatus? Kokią verslo organizavimo formą pasirinkti? Neabejotina, kad padarius klaidą, verslui tai gali brangiai kainuoti. Todėl bet kuris pradedantis verslininkas turi būti gerai susipažinęs su verslo organizavimo formomis - tik tada jis galės teisingai nuspręsti, kokią iš jų rinktis savo verslui.
Nors daugelyje pasaulio šalių verslo organizavimo formos iš esmės panašios, kai kurie jų niuansai daugiau ar mažiau skiriasi. Todėl, pabaigoje diagramų pagalba truputį aptarsime ir kitų šalių verslo veiksnius.
Šio darbo tikslas įvartinti ir aptarti visus verslo organizavimo formų trūkumus ir pranašumus, pasirinkti tinkamiausią verslo organizavimo formą įmonės veiklai. Perskaičius šį darbą manau bus aišku kokią įmone jūs galėtumete įkurti, pagal savo galimybes ir norus.
Šiam darbui literatūra rinkta iš internetinių puslapių bei iš knygų. Literatūra konkreti, tiksliai apibrėžianti verslo organizavimo formas.


Pradėsime nuo paprasčiausios verslo organizavimo formos - personalinės įmonės. Tai įmonė, kurios savininkas yra vienas arba keli fiziniai asmenys. Tai nesudėtinga verslo kūrimo forma. Čia savininkas pats perka įrenginius, medžiagas, samdo darbuotojus, pats priima sprendimus, įsipareigoja sumokėti sąskaitas. Verslo pajamos priklauso savininkui ir jis jomis su niekuo nesidalija, išskyrus valdžią, renkančią pajamų mokestį už gaunamą pelną. Personalinėms įmonėms taikomi įstatymai, reguliuojantys valstybinės įmonės veiklą. Įmonė turi teisę verstis bet kokia gamybine ar komercine veikla, išskyrus tą, kuri draudžiama arba kuriai reikalingi specialūs leidimai. Kai įmonė užregistruojama registre ir gavusi valdžios leidimą veiklai, individualioji įmonė privalo pradėti vesti apskaitą. Jos turtas neatskirtas nuo savininko turto, todėl savininkas turi teisę į visą uždirbtą įmonės pelną, bet kartu ir įsipareigoja visu savo turtu, jei įmonė bankrutuoja.[5,10] Vadinasi, negalėdami įvykdyti savo kreditorinių įsipareigojimų, rizikuotumėte visu asmeniniu turtu: butu, mašina ir visu kuo kitu, ką turite (Kai kuriose valstybėse turtinė atsakomybė apima ne tik savininko, bet ir jo šeimos narių asmeninį turtą). Tai paprasčiausia verslo organizavimo forma, tačiau kaip ir visos kitos turi savo privalumų ir trūkumų.Tokią įmonę lengva įregistruoti, mokestis nedidelis, nereikia įstatinio kapitalo. Beje, šių įmonių buhalterinės apskaitos duomenų dalis yra visiškai neprieinama visuomenei, o valdžios institucijos gali gauti tik ribotą jų kiekį. Finansinė atskaitomybė joje gali būti supaprastinta. Tačiau individualios įmonės neturi galimybių samdyti labai kvalifikuotų specialistų. Be to, sunku arba visiškai neįmanoma sukurti įmonių, kurioms reikalingas labai stambus pagrindinis kapitalas, pvz. automobilių gamyklų [3,40]
Tokios įmonės veiklą reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ir Lietuvos Respublikos įmonių įstatymas.[5,10]
Apskritai individualiosios įmonės – labiausiai paplitusi verslo organizavimo forma Lietuvoje (ir pasaulyje). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-19
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis44.02 KB
AutoriusCandi
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasMakiavienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo organizavimo formos (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Makiavienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą