Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Smulkaus ir vidutinio verslo samprata, valstybės parama smulkiam ir vidutiniam verslui

Smulkaus ir vidutinio verslo samprata, valstybės parama smulkiam ir vidutiniam verslui

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įžanga. Referato tikslas: apžvelgti smulkaus ir vidutinio verslo situaciją Lietuvoje. Smulkaus ir vidutinio verslo bruožai. Smulkaus ir vidutinio verslo charakteristika. Smulkaus ir vidutinio verslo privalumai ir trūkumai. Smulkaus ir vidutinio verslo situacija Lietuvoje. Smulkaus ir vidutinio verslo svarba lietuvos ekonomikai. Įstatymo naujovės smulkaus ir vidutinio verslo subjektams. Smulkaus ir vidutinio verslo paramos formos. Smulkaus ir vidutinio verslo subjektams teikiamos pagalbų formos. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtros ir skatinimo strategijos įgyvendinimo specialioji programa. Valstybės pagalba mokesčių lengvatų forma (paramos mastai, formos, tendencijos). Institucijos, teikiačios paramą smulkiam ir vidutiniam verslui. Valstybės pagalba lengvatinių kreditų ir kitokios finansinės paramos forma. Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo konsultavimas ir mokymas. Verslo inkubatorių, verslo centrų, technologinių parkų steigimas ir jų teikiamų paslaugų subsidijavimas. Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos tikslai. ES (Europos Sąjungos) parama Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrai. Išvados.

Ištrauka

Smulkaus ir vidutinio verslo (toliau SVV) indėlis į užimtumo didinimą, naujų darbo vietų kūrimą, naujos technikos ir technologijos panaudojimą, visiškai naujų veiklos sričių atsiradimą ir plėtojimą yra be galo didelis. Sėkmingas SVV plėtojimas yra be galo svarbus šalies ekonominiam ir socialiniam gyvenimui. Todėl visada yra aktualu nagrinėti SVV, jo reikšmę Lietuvos ekonomikai, kaip pagrindinio regioninės politikos instrumento.

Referato tikslas:

• Apžvelgti smulkaus ir vidutinio verslo situaciją Lietuvoje.

Referato uždaviniai:

• Suformuluoti pagrindinius smulkaus ir vidutinio verslo bruožus.

• Nustatyti smulkaus ir vidutinio verslo svarbą Lietuvos ekonomikai.

• Išvardinti smulkiam ir vidutiniam verslui teikiamas pagalbų formas.

• Apibūdinti institucijų, teikiančių paramą smulkiam ir vidutiniam verslui, veiklą.

Įvairiose valstybėse smulkus ir vidutinis verslas apibūdinamas skirtingai, taikant įvairius kriterijus, iš kurių lengvai apskaičiuojamas ir dažniausiai naudojamas yra darbuotojų skaičius. Šį rodiklį taiko Italija, Prancūzija, Švedija, Lietuva. Kitas rodiklis apyvartos – apimtys, taikomos Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje. Svarbus rodiklis yra įmonės kapitalo dydis. Praktiškai dažniausiai naudojama kelių rodiklių kombinacija (Juozaitienė ir Staponkienė, 2002, p. 48).
SVV subjektų samprata apibrėžta Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme (toliau – įstatymas), kurio nauja redakcija įsigaliojo nuo 2008 m. sausio 1 d. Įstatymas apibrėžia SVV subjektus, jiems taikomas valstybės paramos formas ir kitas šiam verslui svarbias nuostatas. Vadovaujantis šiuo įstatymu, SVV subjektas yra labai maža įmonė, maža įmonė ar vidutinė įmonė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis41.13 KB
AutoriusJ
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasH. Šakienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkaus ir vidutinio verslo samprata valstybes parama smulkiam ir vidutiniam verslui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • H. Šakienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą