Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Nekilnojamojo turto lyginamoji koncentracijos analizė: Lietuva ir Singapūras

Nekilnojamojo turto lyginamoji koncentracijos analizė: Lietuva ir Singapūras

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
Aprašymas

Įvadas. Konkurencinė politika ir jos svarba Konkurencinė politika Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES). Konkurencinė politika Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Japonijoje bei kitose valstybėse. Koncentracijos rūšys ir nustatymo būdai. Nekilnojamojo turto rinkos analizė Lietuvoje. Politinis aspektas. Ekonominis aspektas. Socialinis aspektas. Technologinis aspektas. Lyginamoji Lietuvos ir Singapūro Nekilnojamojo turto įmonių koncentracijos analizė. Hirschman’o – Herfindahl’io indekso analizė ir skaičiavimo metodika. Lietuvos ir Singapūro NT įmonių koncentracijos palyginimas. Išvados ir pasiūlymai. Summary.

Ištrauka

Šiuolaikinėje ekonomikoje konkurencija verslo srityje – vienas iš pagrindinių aspektų, suteikiančių pranašumus vartotojui, tokius kaip kainos, kokybės skirtumus, bei produktų pasirinkimo galimybes. Šiais intensyviais globalizacijos laikais būtų sunku įsivaizduoti rinka kitaip. Didelė gamintojų, bei paslaugų tekėjų įvairovė užtikriną vartotojui galimybę rinktis prekę ar paslaugą, pagal reikiamus poreikius. Viena iš pagrindinių konkurencijos sudedamųjų dalių – koncentracija. Koncentracija, tai tam tikrų ūkio subjektų susijungimas, arba kontrolės įgijimas. Taigi konkurencingoje ekonomikoje, koncentracijos kontrolė yra labai svarbus veiksnys, siekiant užtikrinti sąžiningą rinkos dalyvių elgesį.
Įstojus į Europos Sąjungą Lietuvos įmonėms atsivėrė naujos galimybės, kaip ir užsienio verslo atstovams. To pasakoje didesnės ir turtingesnės įmonės vis dažniau įsigyja mažesnes, skverbiasi į naujas rinkas. Stengiantis išvengti monopolijos atsiradimo versle, koncentracijos lygis yra nuolat stebimas ir prižiūrimas.
Savo baigiamajame darbe, norėčiau panagrinėti vieną iš įdomiausių ir pastarąjį dešimtmetį sparčiausiai besivystančių verslo šakų – nekilnojamojo turto rinką. Ši rinka per pastarąjį dešimtmetį labiausiai plėtėsi ir generavo didžiausias pajamas.
Darbe apžvelgsiu Lietuvos raida nekilnojamojo turto sektoriuje, taip pat analizuosiu koncentracijos lygi šioje rinkos dalyje, remiantis politiniais, ekonominiais, socialiniais bei technologiniais aspektais. Apžvelgsiu koncentracijos politiką Europos sąjungoje, bei kitose pasaulio valstybėse. Taip pat pasitelkęs Hirschman’o – Herfindahl’io indekso skaičiavimų metodiką, atliksiu skaičiavimus. Galiausiai palyginsiu Lietuvos bei Singapūro nekilnojamojo turto įmonių rinkos koncentracijas. Ši valstybė pasirinkta neatsitiktinai, nes ji yra maža bei panaši gyventojų skaičiumi, taip pat šioje šalyje pastarąjį dešimtmetį sparčiai augo nekilnojamojo turto sektorius.

Daugelyje užsienio valstybių santykiai tarp mažmeninės prekybos įmonių (ypač didžiųjų prekybos tinklų) ir jų tiekėjų pripažįstami svarbia ekonomine, socialine ir politine problema ir šioms problemoms spręsti yra nustatomas ir taikomas tam tikras teisinis reguliavimas.
Konkurencijos taisyklės pasaulyje pradėjo atsiradinėti jau labai seniai. Dar Romos imperijos laikais už prekybos grūdais taisyklių nesilaikymą buvo skiriama mirties bausmė. Tačiau modernios konkurencinės politikos genezę galima sieti su XIX amžiaus antrąją puse. JAV ekonomika pajuto stiprų impulsą, kai šioje šalyje atsirado geležinkeliai ir telegrafas. Transporto sistemų ir komunikacijų plėtotė sudarė palankias sąlygas ekonomikai vystytis. Susikūrė daug stambių įmonių, kurios savo apimtimi ir mastu veikė ekonominius procesus. Be to, spartus mokslinės ir technologinės pažangos šuolis paspartino formavimąsi kapitalo rinkų ir atsiradimą naujų vadybos metodų, kurie taip pat skatino stambių įmonių plėtrą. Kita vertus, kainos nebuvo reguliuojamos, jos sparčiai augo ir įmonių savininkai dažnai diskriminuodavo vartotojus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis48 puslapiai 
Literatūros šaltiniai28 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis145.27 KB
Autoriuslopas23
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasPeckys
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nekilnojamojo turto lyginamoji koncentracijos analize Lietuva ir Singapuras [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 48 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Peckys
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą