Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Konkurencija Lietuvos pramonėje

Konkurencija Lietuvos pramonėje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Santrauka. Abstract. Įvadas. Tyrimo problema ir aktualumas. Objektas. Tikslas. Įvertinti Lietuvos pramonės konkurencinę būklę. Uždaviniai. Tyrimo metodai. Veiksnių, turinčių įtakos Lietuvos konkurencingumui, aptarimas. Konkurencingumo reikšmė ekonomikai. M. Porter "Deimanto" konkurencingumo modelis. Pramonės reikšmė šalies ekonomikai. Baltijos jūros regiono procesai, jų įtaka socialinei ir ekonominei plėtrai, procesų specifika. Pramonės sektoriai, kuriuose Lietuva turi arba gali įgyti konkurencinį pranašumą. Lietuvos pramonės susijusių ir aptarnaujančių šakų įtaka. Lietuvos pramonės išorinių veiksnių įvertinimas. Vyriausybės vaidmuo. Galimybių vaidmuo. Tarptautinio verslo vaidmuo. Veiksnių, turinčių įtakos Lietuvos konkurencingumui, analizė. Lietuvos pramonės gamybos veiksnių įvertinimas. Lietuvos pramonės paklausos sąlygų analizė. Investicijos į inovacijos. Reikšmė konkurencingumui. Lietuvos pramonės susijusių ir aptarnaujančių šakų įvertinimas. Tarptautinių investicijų įtakos konkurencingumui įvertinimas. Pagrindiniai rezultatai ir išvados.

Ištrauka

Tyrimo problema ir aktualumas

Konkurencijos esmės suvokimas ir konkurencingumo stiprinimo metodų įsisavinimas tampa vis aktualesni. Būtina suprasti, mokėti naudoti ir valdymui pritaikyti pagrindinius konkurencingumo terminus, jo vertinimo rodiklius ir modelius, parinkti konkrečiai sričiai tinkamiausias konkurencinės galios didinimo kryptis, žinoti ir atsižvelgti į konkurentų plėtros tendencijas ir bendradarbiavimo su jais galimybes.
Pramonė užima svarbią vietą šalies ekonomikoje. O konkurencijos plėtra gali būti tuo veiksniu, kurio ieško valdžia norėdama pagreitinti šalies ekonomikos augimo tempus, nes tai reikštų ir stiprų šalies ūkį. Tačiau besikeičiant rinkų situacijai iškyla daug problemų (integracijos į ES pasekmės, trečiųjų šalių, turinčių pigią darbo jėgą, importo kvotų į ES likvidavimas, šalyje didėjantys darbo kaštai ir kt.), kurias būtina strategiškai įvertinti, siekiant užtikrinti pramonės konkurencingumą. O pramonės konkurencingumo lygio įvertinimas yra svarbus etapas didinant jos konkurencinį pranašumą ir formuojant teigiamą įvaizdį tarpregioniniu ir tarptautiniu lygiu.
Turint omenyje, jog į Europos Sąjungos ir pasaulio rinkas daugiausia eksportuojami perdirbti produktai, o ne žemės ūkio žaliava, pramonės konkurencingumo studijos yra svarbios Lietuvos pramonės konkurencijos problemoms integruojantis į Europos Sąjungos rinką įvardyti, jas analizuoti, ieškoti jų sprendimo būdų ir pan.
Todėl šiame darbe analizuojami makroekonominiai veiksniai, turintys įtakos pramonės situacijai.

Objektas
Lietuvos pramonės konkurencingumo veiksniai.

Tikslas
Įvertinti Lietuvos pramonės konkurencinę būklę.Uždaviniai
1. Atskleisti Lietuvos konkurencingumo reikšmę šalies ekonomikai.
2. Apibūdinti M. Porter "Deimanto" modelio esmę.
3. Išanalizuoti esamą Lietuvos konkurencingumo situaciją pramonėje remiantis M. Porter "Deimanto" modeliu.
4. Išanalizuoti Lietuvos konkurencingumą lemiančius veiksnius, remiantis atitinkamais rodikliais.

Tyrimo metodai

Šiame kursiniame darbe atliekama veiksnių, turinčių įtakos Lietuvos pramonės konkurencingumui, analizė remiantis M. Porter "Deimanto" modeliu. Konkurencingumo rodiklių analizei atlikti buvo naudojami 2005-2008 m. laikotarpio rodikliai. Analizės rezultatai atskleidė pramonės priklausomybę nuo darbo jėgos kainos, sisteminio požiūrio į pramonės plėtrą trūkumą ir parodė, kad yra išnaudojamos ne visos verslo aplinkos teikiamos galimybės. Esamos situacijos pramonės analizė buvo atliekama naudojant Lietuvos statistikos departamento, Euratex, Eurostat duomenis.
Teorinėje straipsnio dalyje atlikta mokslinės literatūros analizė naudojant sąvokų interpretavimo, loginio informacijos sisteminimo ir analizės metodus. Tiriamoje dalyje – statistinių duomenų sisteminimas bei dinaminė, struktūros bei santykinių rodiklių lyginamoji analizė, statistinės analizės metodų taikymas. Gauti duomenys vaizduojami grafiniu būdu.
Kursinio darbo pabaigoje pateikiami rezultatai ir išvados. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis308.51 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSiuzana Ščerbina - Dalibagienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konkurencija Lietuvos pramoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Siuzana Ščerbina - Dalibagienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą