Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Aplinkosauga (9)

Aplinkosauga (9)

  
 
 
1234
Aprašymas

Aplinkosauga Lietuvoje. Žmogaus poveikis aplinkai. Žmonių populiacijos dinamika. Pagrindinės su žmonių skaičiaus augimu susijusios problemos. Aplinkos ištekliai: klasifikavimas ir naudojimo ypatybės. Aplinkos tarša: klasifikavimas ir šaltiniai. Aplinkos taršos klasifikacija. Pagrindiniai aplinkos taršos šaltiniai. Žmonių skaičiaus augimo, aplinkos išteklių naudojimo ir taršos sąveika. Pagrindinės žmogaus veiklos sukeliamos aplinkos problemos. Klimato kaitos pokyčiai LT. Kioto protokolas. Atmosfera. Atmosferos antropogeninės taršos šaltiniai. Prekyba taršos leidimais. ATL(apyvartinių taršos leidimų)registras. Vanduo. Lietuvos vandens ištekliai. Vandens vartojimo reguliavimas. Lietuvos paviršinio vandens kokybė. Nutekamieji vandenys. Žemės gelmės. Dirvožemis. Dirvožemio tarša. Biologinė įvairovė. Europos ekologinis tinklas "Natura". Atliekos ir jų tvarkymas. Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos teisiniai aktai. Ekonominiai aplinkosaugos instrumentai.

Ištrauka

1. Aplinkosauga Lietuvoje.
Lietuvoje žmogaus ir gamtos santykiai jau 16a. pradėti reguliuoti. Pirmajame Lietuvos statute buvo nemažai straipsnių reguliuojančių laukinių žvėrių medžioklę, draudžiančių svetimuose vandenyse gaudyti žuvis. Jau tais laikais buvo pradėta rūpintis miškų apsauga, atmatuotos valstybei priklausiusios girios, ypač buvo saugomi kailiniai žvėrys, nes jie buvo vidaus ir užsienio rinkose paklausus. Iki 1945m. Lietuvoje nebuvo specialios valstybinės įstaigos, kuri rūpintusi aplinkosauga. Įstatymai reguliavo tik medžioklę ir žūklę. 1921m. Vaižgantas buvo įstaigęs "Lietuvai pagrąžinti"draugiją. Vėliau įsikūrė "Gamtos mylėtojų draugija". Šiuo metu įstaiga, kuri rūpinasi ir reguliuoja aplinkosauga yra Aplinkos ministerija. 1960m. Lietuvoje buvo įkurta Gamtos apsaugos draugija. Taip pat buvo įkurtos: "Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija", "Lietuvos botanikų", "Lietuvos geografų" ir kt.draugijos. Svarbiausia draugija Lietuvos žalieji. Aplinkosaugos ekonomika-mokslo šaka tirianti reguliuojamų gamtos ir visuomenės tarpusavio sąveikos procesų ekonominius aspektus.
2. Žmogaus poveikis aplinkai. Žmonių populiacijos dinamika.
Žmonių sk.žemėje tebeauga. Prieš 25000metų žmonių buvo apie 3milijonus. Prieš 10000metų žmonių skaičius buvo 5milijonai. 18a. vid. Jau gyveno apie 800milijonų žmonių. 20a.vid. apie 2,5milijardo. 21a. pr. 6 milijardai.Iki 19 a. žmonių skaičius lėtai augo, nes buvo infekcinės ligos, marai ir t.t. tai buvo mirčių priežastis. Nuo XIXa.pr.prasidėjus pramoninei revoliucijai gyventojų skiačius ėmė augti. Įvairūs laimėjimai medicinos, higienos srityje sustabdė epidemijas. Veiksniai lemiantys žmonių sk.augimą gimstamumo ir mirtingumo santykis. Jie priklauso nuo ekonominio išsivystimo lygio. XIX a. vid.išsivysčiusiose šalyse buvo mažesnis gimstamumas ir mirtingumas, tačiau plėtesi gamyba, kilo materialinis gyventojų lygis, ir taip pradėjo mažėti tiek gimstamumas, tiek mirtingumas. Gimdavo 1-2vaikai. Besivystančiose šalyse gimstamumas didėja, mirtingumas pamažu mažėja. Dabar manoma, kad gyventojų sk.stabilizuosis apie 2010metus, gyventojų sk.pasieks apie 10,5 milijardo. Žemėje gali gyventi tarp 8 ir 14milijardų žmonių, nes daugiau netilps, ir neužteks išteklių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos špera
KategorijaEkonomika
TipasŠperos
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.33 KB
AutoriusDonata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasprof. S. Stanaitis
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkosauga (9) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Šperos
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • prof. S. Stanaitis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą