Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Savikaina

Savikaina

  
 
 
12345678
Aprašymas

Savikainos esmė. Savikainos kalkuliaciniai straipsniai. Savikainos skaičiavimo metodai. Savikainos rūšys. Darbo apmokėjimo formos. Darbo našumo poveikis įmonės veiklai. Praktinė užduotis nr. 1. Apskaičiuoti 1 vnt. komercinę, pilnėją ir gamybinę savikainą. Sprendimas. Praktinė užduotis nr. 2. Įvertinkite AB "Klaipėdos mediena" investuojamų lėšų pagrįstumą. Numatoma investuoti į naujos gamybinės linijos įsigijimą 1250 tūkst. Lt., kas leis įmonei padidinti gamybinius pajėgumus, todėl 4 (keturių) metų bėgyje padidės įplaukos.

Ištrauka

Savikaina – prekės pagaminimo ar paslaugos suteikimo vertė gamintojui ar paslaugos teikėjui.
Savikaina apskaičiuojama atskirai kiekvienos produkcijos ir paslaugos rūšiai, kintamosioms išlaidoms proporcingai paskirstant pastoviąsias išlaidas. Įmonių ar įstaigų vadovai, žinodami savikainą, gali lengviau nustatyti kainą, planuoti pelną, o jei pardavimo kaina mažesnė už savikainą – nuspręsti negaminti produkcijos ar nebeteikti paslaugų. Statistikos moksle produkcijos savikaina dažniausiai buvo traktuojama kaip išlaidų, išreikštų pinigine forma ir susijusių su atitinkamos produkcijos gamyba, suma (visuma).
Produkcijos savikaina yra glaudžiai susijusi su visa įmonės ūkine bei finansine veikla ir ją apibūdinančiais rodikliais – gamybos programos, darbo išteklių, turto naudojimo, materialinio aprūpinimo, pelno ir pelningumo, finansinės padėties ir kitais ekonominiais rodikliais. Jos mažinimas yra pagrindinis pelno ir pelningumo didinimo šaltinis, svarbi ūkiskaitos ir ekonomijos rėžimo diegimo sąlyga. Produkcijos savikainos mažinimas yra pagrindinis pelno didinimo šaltinis, svarbi sąlyga taupumui. Jos mažinimas yra objektyvi ūkio plėtros būtinybė. Sumažinti produkcijos savikainą galima mechanizuojant ir automatizuojant gamybą, tobulinant technologinius procesus, gerinant darbo organizavimą, tobulinant įmonių gamybinę bei organizacinę struktūrą, keliant darbuotojų kvalifikaciją. Jos mažinimą užtikrina taip pat nenutrūkstamas darbo našumo didėjimas, vykstant techninei pažangai ir kylant darbuotojų kultūriniam bei techniniam lygiui, racionalus materialinių, finansinių ir darbo išteklių naudojimas, nuolatinis pažangių ūkininkavimo metodų diegimas.
Lietuvių ir užsienio šalių autoriai nurodo tokias savikainos formavimo priežastis:
• Produkcijos gamybos išlaidos yra pagrindinis elementas nustatant adekvačią, teisingą ir konkurentabilią kainą;
• Informacija apie produkcijos savikainą dažnai yra gamybos išlaidų prognozavimo ir valdymo pagrindas;
• Savikainos dydžio žinojimas būtinas nustatant materialinių vertybių sąskaitų likučius.
Produkcijos savikainos skaišiavimas padeda surinkti informaciją apie sąnaudas, susijusias su konkrečiais gaminiais arba veiklos sritimis bei jas kontroliuoti. Produkcijos savikainos apskaičiavimas glaudžiai susijęs ir su kontrolės funkcija. Skaičiuojant visos produkcijos ar jos vieneto savikainą, įmonės valdymo personalas turi turėti informaciją, kuri reikalinga ateities veiksmams planuoti ir išlaidoms kontroliuoti, kad jos neviršytų numatyto lygio. Tik turėdami tokią informaciją, vadovai gali operatyviai reaguoti į nepalankias ekonomines sąlygas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos namų darbas
KategorijaEkonomika
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis15.92 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Minciniauskienė
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
FakultetasŠiaulių fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savikaina [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Minciniauskienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą