Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Operacijos grynaisiais pinigais

Operacijos grynaisiais pinigais

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Banko paslaugų kursinis darbas. Įvadas. Pinigai ir pinigų funkcijos. Pinigai. Pinigų funkcijos. Operacijos grynaisiais pinigais. Grynųjų pinigų perdavimas ir priėmimas iš saugyklos. Grynųjų pinigų priėmimas ir išmokėjimas. Grynųjų pinigų priėmimas. Grynųjų pinigų išmokėjimas. Grynųjų pinigų išvežimas į kitus lietuvos bankus ir atvežimas iš kitų lietuvos bankų. Grynųjų pinigų išvežimas į kitus lietuvos bankus. Grynųjų pinigų atvežimas iš kitų Lietuvos bankų. Grynųjų pinigų keitimas ir tvarkymas. Grynųjų pinigų keitimas. Grynųjų pinigų tvarkymas. Pakavimas. Išmokėjimas. Piniginių banknotų tikrinimo tvarka. Nacionalinės valiutos (litų) tikrinimas Atsiskaitymams vykdyti nepriimami, tačiau keičiami kaip sugadinti pinigai. Užsienio valiutos tikrinimas. Įtartinų banknotų priėmimas. Klientų grynųjų pinigų inkasavimas. Žymėti pinigai. Swedbanko ir dnb nord banko operacijos grynaisiais pinigais. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame gyvenime pinigų sąvoka tampa vis sunkiau apibrėžiama. Pradėjus plačiai naudoti informacines technologijas, Lietuvos komerciniai bankai savo vartotojams jau siūlo elektroninės bankininkystės paslaugas. Turint asmeninį kompiuterį galima ne tik pačiam tvarkyti savo asmeninę sąskaitą, bet ir atsiskaityti už prekes bei paslaugas neišeinant iš namu. Tai dar kol kas nėra labai populiaru, nes tik nedidelė dalis Lietuvos gyventojų turi galimybę naudotis kompiuteriu.
Grynieji pinigai – kurios nors šalies valiuta bet kokiame fiziniame pavidale pas konkretų fizinį ar juridinį asmenį. Fizinio pavidalo pavyzdžiu gali būti kupiuros ir monetos. Labai įdomu gauti naujų žinių apie grynuosius pinigus ir surinkti kuo daugiau informacijos. Mano kursinio darbo tema yra operacijos grynaisiais pinigais.
Darbo tikslas: Išnagrinėti operacijas grynaisiais pinigais.
Uždaviniai: 1) Išnagrinėti pinigus ir pinigų funkcijas.
2) Išanalizuoti operacijas grynaisiais pinigais.
3) Palyginti Swedbanko ir DnB Nord banko operacijas grynaisiais pinigais.
Darbo metodai: Mokslinės teorinės literatūros ir kitų informacinių šaltinių analizė.
Gal manote, kad jūsų kišenėje skimbčiojančios monetos ir piniginėje arba rankinėje esantys banknotai yra pagrindiniai šių dienų Lietuvoje naudojami pinigai? O ne, Lietuva naudoja kelias pinigų rūšis. Žinoma, kad perkate kasdienio vartojimo prekes, patogu atsiskaityti banknotais arba monetomis. Tačiau perkant brangesnę prekę, patogiau atsiskaityti negrynaisiais pinigais, pavyzdžiui, mokėjimo kortele. Todėl pinigų pasiūlą sudaro ne tik apyvartoje esantys ir gerai visiems pažįstami litai ir centai. Visa pinigų masė skirstoma į pinigus P1 ir kvazi pinigus. Prie pinigų P1 pridėjus kvazi pinigus gauname pinigus P2, dar kitaip vadinamus pinigais plačiąja prasme. P1 pinigus sudaro pinigai apyvartoje ir indėliai iki pareikalavimo (1, 83 p.).
Grynieji pinigai. Jums labiausiai pažįstami pinigai – tai jūsų naudojami banknotai ir monetos. Litai yra legali atsiskaitymo priemonė Lietuvoje. Tai reiškia, kad įstatymas reikalauja, jog jie būtų priimami, atsiskaitant už pirkinius ir skolas. Kalbant apie pinigus, turbūt teko girdėti sąvoką "tvirta valiuta". Bankininkai tokią valiutą vadina konvertuojamąją valiutą. Tai kokios nors šalies valiuta, kuri yra lengvai keičiama į bet kurios kitos valstybės nacionalinę valiutą. "Tvirta valiuta" paprastai tampa tos valstybės pinigai, kur jų vertė yra stabili. Plačiausiai pasaulyje paplitusi "tvirta valiuta" – JAV doleris. Tuo tarpu Rusijos rublis negalėtų pretenduoti į tokios valiutos vardą, nes rublio vertė nuolat kinta.
Valiuta (grynieji pinigai) yra vyriausybės išleisti banknotai ir monetos.
Konvertuojamoji valiuta – valiuta, kuri gali būti laisvai keičiama į kitą valiutą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis427.93 KB
Autoriusirmutee2
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Mackevičius
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Operacijos grynaisiais pinigais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • A. Mackevičius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą