Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Visuminė paklausa ir visuminė pasiūla

Visuminė paklausa ir visuminė pasiūla

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Visuminė paklausa ir visuminė pasliūla. Visuminė paklausa. Visuminės paklausos apskaičiavimas ir lemiantys veiksniai. Visuminė pasiūla. Klasikinis požiūris. Visuminė pasiūla: klasikinis požiūris. Pusiausvyra visiško užimtumo sąlygomis. Vartojimo išlaidos. Vidutinės vartojimo išlaidos vienam namų ūkio nariui per mėnesį (lt). Miesto ir kaimo piniginės išlaidos (lt). Vartojimo išlaidų kitimas 2006–2008 metais. Išvados.

Ištrauka

Makroekonomika – ekonomikos mokslo šaka, kurios pagrindinės tyrimų kryptys yra nedarbas, infliacija, užimtumas, bendras nacionalinis produktas, bendras vidaus produktas (BVP).
Paklausa ir pasiūla yra pagrindiniai ekonominiai rodikliai, reguliuojantys rinkos veikimą. Tai domina marketingo specialistus, kurie vadybinėmis priemonėmis siekia įtakoti situaciją rinkoje.
Pasiūlos ir paklausos analizė padeda geriau pažinti pačią rinką bei veiksnius lemiančius jos pokyčius. Tai leidžia parengti efektyvesnį tolimesnės įmonės veiklos planą bei apsaugo vadovus nuo jos sprendimų netikrumo.
Paklausa ir pasiūla yra pagrindiniai rinkos ekonomikos elementai, įtakojantys gamintojų ir vartotojų santykius rinkoje, nulemiantys produkcijos gamybos plėtimą ir mažinimą, kainos kitimą, poreikių patenkinimo lygį ir daugelį kitų ekonomikos raidos elementų.
Tyrimo objektas: Visuminė paklausa ir visuminė pasiūla.
Tyrimo tikslas: Išsiaiškinti visuminės paklausos ir visuminės pasiūlos svarbą ekonomikoje.
Tyrimo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti visuminės paklausos ir visuminės pasiūlos sąvokas teoriniu aspektu.
2. Išsiaiškinti kokie veiksniai lemia visuminę paklausą.
3. Išanalizuoti vartojimo išlaidas.

Visuminė paklausa AD- visas prekių ir paslaugų paklausos kiekis šalyje esant tam tikram kainų lygiui. Uždaroje mišrioje ekonomikoje visuminė paklausa yra nuolatinių gyventojų paklausa, kurią sudaro vartojimo, investicijų ir vyriausybės pirkimų paklausa. Atviroje ekonomikoje visuminė paklausa yra visos vietos prekės ir paslaugos, kurias perka tiek rezidentai, tiek užsieniečiai.
Visuminės paklausos kreivė- atvirkštinis kainų lygio ir visuminės paklausos kiekio, kai yra prekių ir pinigų rinkos pusiausvyra, ryšys. Visuminės paklausos kreivė AD turi neigiamą nuolydį, kuris rodo, kad kuo didesnės kainos, tuo paklausa mažesnė.
Neigiamą visuminės paklausos kreivės nuolydį lemia keli veiksniai.
P i r m a, didėjančios kainos, kitoms sąlygoms nekintant, mažina vartotojų ir verslo įmonių perkamąją galią. Tai mažina visuminės paklausos kiekį.
A n t r a. Palūkanų normos efektas. Padidėjus kainoms padidėja ir palūkanų norma. Jos padidėjimas sumažina paskolų paklausą ir visuminę paklausą.
T r e č i a. Užsienio prekių efektas. Padidėjus vietos prekių kainoms sumažės eksportas, nes kitų šalių vartotojai ir verslo įmonės teiks pirmenybę savo prekėms ir importuotoms iš kitų šalių.
Dėl visų šių priežasčių didėjant kainoms mažėja visuminė paklausa, ir visuminės paklausos kreivė turi neigiamą nuolydį.(Skominas V., 2006, p. 35). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis37.7 KB
AutoriusRedita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasKilienė
Švietimo institucijaKlaipėdos "Vėtrungės" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visumine paklausa ir visumine pasiula [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos "Vėtrungės" gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • Kilienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą