Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Darni (subalansuota, tvari, tausojanti) ekonominė plėtra

Darni (subalansuota, tvari, tausojanti) ekonominė plėtra

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Antrasis ekonomikos namų darbas. Įvadas. Darnaus vystymosi koncepcijos teoriniai aspektai. Darnaus vystymosi sąvoka. Darnaus vystymosi modelis. Darnaus vystymosi tikslai. Vystymosi pasekmės. Darnus verslo vystymasis. Darnaus vystymosi ekonominių aspektų taikymo verslui pagrindas. Darnaus verslo modelis. Įmonių socialinė atsakomybė. Marketingo etika ir socialinis marketingas. Įmonių darnaus vystymosi veiksmingumo indikatoriai. Išvados.

Ištrauka

Visuomenės vystymasis ilgą laiką rėmėsi nuostata, kad auganti ekonomika ir didėjanti gamyba yra pagrindinė vertybė ir visuomenės gerovės pagrindas. Spartus ekonomikos augimas sąlygojo vis intensyvesnį gamtos išteklių naudojimą ir aplinkos teršimą, kuris pasiekė tokį lygį, kad iškilo akivaizdi ekologinės krizės grėsmė. Opiausios besivystančių valstybių problemos – labai spartus gyventojų skaičiaus didėjimas, skurdas, lyčių nelygybė, netobula švietimo, medicinos sistema, o išsivysčiusios valstybės daugiausia susiduria su per daug intensyvaus gamtos išteklių naudojimo ir aplinkos teršimo problemomis. Tapo akivaizdu, kad atėjo laikas iš esmės peržiūrėti visuomenės raidos prioritetus ir apsispręsti dėl tolimesnės visuomenės vystymosi krypties. 1987 metais Jungtinių Tautų sudarytos specialios Aplinkos ir plėtros komisijos ataskaitoje pirmą kartą buvo suformuluota darnaus vystymo koncepcija. Ši koncepcija nėra galutinai išplėtota ir nuolat tobulinama, o naujausi jos atradimai nedelsiant taikomi praktikoje reguliuojant šių dienų ekonomikos ir kitų sektorių vystymąsi.
Darnaus vystymo sąvoka buvo pradėta plačiai vartoti XX a. paskutiniame dešimtmetyje. Tačiau negalima teigti, jog darnaus vystymosi idėja yra nauja, kadangi harmonijos tarp aplinkos, visuomenės ir ekonomikos reikalingumas buvo ne kartą pripažintas žmonių istorijoje. Anot M. Burinskienės, darnaus vystymo (Sustainable Development) terminas į kitas kalbas verčiamas labai įvairiai – harmoningasis vystymasis, tausojamasis vystymasis, tvarus vystymasis, tvari plėtra, darni plėtra, subalansuotoji plėtra, tolydi (stabili, harmoninga) plėtra. Ekonomikoje bei aplinkosaugos literatūroje galima rasti daugiau nei 100 darnaus vystymosi apibrėžimų (1 lentelė), kurie, pasak R. Čiegio, išreiškia skirtingas darnaus vystymo koncepcijas. Šios koncepcijos yra grupuojamos į tris dideles grupes pagal ekonominį, ekologinį ir socialinį požiūrį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos namų darbas
KategorijaEkonomika
TipasNamų darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis280.46 KB
AutoriusENG
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasTomas Sragauskas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darni (subalansuota tvari tausojanti) ekonomine pletra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Tomas Sragauskas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą