Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Civilinė atsakomybė (10)

Civilinė atsakomybė (10)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Teisės dalyko kontrolinis darbas II variantas. Įvadas. Civilinė atsakomybė. Civilinės atsakomybės samprata ir rūšys. Civilinės atsakomybės sąlygos. Sutartinė atsakomybė. Deliktinė atsakomybė. Civilinės atsakomybės (CA) specifiniai bruožai. Civilinės atsakomybės (CA) funkcijos. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva tvarka. Įrodinėjimo pareigos paskirstymas. Svarbių priežasčių, dėl kurių darbo sutartis gali būti nutraukta darbdavio iniciatyva, aiškinimas. Darbdavys nutraukė su darbuotoju darbo sutartį pasibaigus laikinam nedarbingumui. Ar darbdavys pasielgė teisėtai?

Ištrauka

CA yra seniausia atsakomybės rūšis. Senaisiais laikais turėjo kazuistinį pobūdį (pavogei avį –pagaudavo ir nutraukdavo ką nors). CA neturėjo kompensacinės funkcijos, o tik nubaudimą. Pagrindiniai CA principai susiformavo Romos teisėje. Pagrindinis CA principas- visiško žalos atlyginimo principas. Dabar galiojantis CK neapibrėžia CA. Naujajame CK (NCK) jau yra šios sąvokos apibrėžimas.
Šiame darbe analizuojamos ir aptariamos:
1. 1. Civilinės atsakomybės samprata ir rūšys;
1. 2. Civilinės atsakomybės sąlygos;
1. 3. Sutartinė atsakomybė;
1. 4. Deliktinė atsakomybė;
1. 5. CA specifiniai bruožai;
1. 6. CA funkcijos.
Lietuvos Respublikos darbo kodeksas įtvirtina keletą darbo sutarties pasibaigimo pagrindų. Vienas labiausiai paplitusių yra darbo sutarties nutraukimas (DK 124 str. 1 p.). Darbo sutartį gali nutraukti tiek darbuotojas, tiek darbdavys, tačiau darbo sutarties nutraukimo sąlygos ir tvarka skiriasi. Šiame darbe analizuojamos darbo sutarties nutraukimo darbdavio pareiškimu tvarka:
2. 1. Įrodinėjimo pareigos paskirstymas;
2. 2. Svarbių priežasčių, dėl kurių darbo sutartis gali būti nutraukta darbdavio iniciatyva, aiškinimas;
2. 3. Darbdavys nutraukė su darbuotoju darbo sutartį pasibaigus laikinam nedarbingumui. Ar darbdavys pasielgė teisėtai?

Pažeidus kito asmens teisę, atsiranda atsakomybė. Civilinė atsakomybė yra turtinė. Teisės pažeidėjas, kaip skolininkas, privalo nukentėjusiajam atlyginti padarytus nuostolius (žalą) arba sumokėti netesybas (baudą, delspinigius). CK 6.245 straipsnio 1 dalyje civilinė atsakomybė apibrėžiama kaip turtinė prievolė, kuri atsiranda dėl to, kad neįvykdoma ar netinkamai įvykdoma sutartis, kurios viena šalis turi teisę reikalauti atlyginti nuostolius (žalą) ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius), o kita šalis privalo atlyginti padarytus nuostolius ar sumokėti netesybas.
Atsižvelgiant į tai, kokios teisės pažeistos, civilinė atsakomybė yra dviejų rūšių: sutartinė ir deliktinė. Sutartinė atsakomybė atsiranda dėl to, kad nevykdoma ar netinkamai įvykdoma sutartis. Deliktinė atsakomybė atsiranda, kai pažeidžiamos teisės, nesusijusios su sutartiniais santykiais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis29.84 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. A. Masandukaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiline atsakomybe (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. A. Masandukaitė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą