Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Jungtinių Amerikos valstijų socialinės ir ekonominės raidos analizė

Jungtinių Amerikos valstijų socialinės ir ekonominės raidos analizė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Jungtinių Amerikos valstijų ekonomikos apžvalga. BVP dinamika. Fiskalinė politika. Monetarinė politika. Užsienio (tarptautinė) prekyba. Užimtumo ir nedarbo situacija. Ekonominė krizė JAV ir Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Jungtinės Amerikos Valstijos yra viena galingiausių ir įtakingiausių valstybių žemėje. Ji daro didelę įtaką viso pasaulio ekonominei ir socialinei raidai. JAV pirmauja įvairiose gyvenimo srityse: užima pirmą vietą pagal bendrą pramonės gavybos apimtį, pagal mokslinį ir techninį daugelio pramonės šakų lygį, jos akcijų biržos stebimos kaip pasaulio ekonomikos rodiklis. Jungtinių Amerikos Valstijų doleris yra plačiai pasaulyje naudojama valiuta, kai kuriose šalyse JAV doleris yra įvestas kaip nacionalinė valiuta, ar naudojamas kaip nacionalinės valiutos pakaitalas. Būtent todėl yra labai svarbu apžvelgti, susipažinti su šios – vienos įtakingiausių valstybių pasaulyje – ekonomine ir socialine raida bei palyginti ją su Lietuvos rodikliais. Šiame darbe apžvelgsiu abiejų šalių bendrojo vidaus produkto dinamiką, šalių investicinį patrauklumą, taip pat vykdomas fiskalines politikas bei tarptautinės prekybos apimtis.

Jungtinių Amerikos Valstijų ekonomika remiasi kapitalistiniu modeliu su valstybės kišimusi į tam tikras ūkio šakas, jos ekonominė sistemą galima priskirti privačios nuosavybės santvarkai – laisvosios verslininkystės sistemai. Pagrindinė jos rinkos jėga yra gamintojų ir vartotojų sąveika, dėl to JAV ekonomikos sistema, kaip ir daugelio šalių (tarp jų ir Lietuvos) yra vadinama rinkos ekonomika.
Jungtinės Amerikos Valstijos – išsivysčiusi industrinė agrarinė šalis. Didžiąją dalį nacionalinių pajamų sukuria apdirbamoji pramonė. JAV užima pirmą vietą pasaulyje pagal pramonės gavybos apimtį, pagal mokslinį ir techninį daugelio pramonės šakų lygį. Svarbiausios apdirbamosios pramonės šakos – metalų apdirbimas, metalurgija, chemijos pramonė, mašinų gamyba. Joms tenka apie 50% apdirbamosios pramonės dirbančiųjų. JAV išlydo daugiausiai plieno pasaulyje. Daugiausia plieno liejyklų veikia Naujosios Anglijos, Vidurio Paatlantės, Centro šiaurės rytų regionuose. Dideli metalurgijos centrai yra prie didžiųjų ežerų ( Čikaga, Detroitas, Klyvlendas, Loreinas ). JAV užima vieną iš pirmųjų vietų pasaulyje pagal akmens anglies, naftos, gamtinių dujų, urano, geležies rūdos, vario, švino, sieros, fosforitų gavybą. Tačiau šių išteklių nepakanka, todėl jų daug importuojama, ypač metalų rūdos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis111.2 KB
AutoriusMartyna
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Daiva Andriušaitienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jungtiniu Amerikos valstiju socialines ir ekonomines raidos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Daiva Andriušaitienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą