Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Liberalus požiūris valstybės ir ekonomikos valdyme, jo transformavimas

Liberalus požiūris valstybės ir ekonomikos valdyme, jo transformavimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Liberalizmo raida. Liberalus požiūris valstybės valdyme. Jo transformavimas. Pliuralizmas. Naujoji dešinė. Elitas. Neopliuralizmas. Liberalizmo tapatinimas su demokratija. Liberalus požiūris ekonomikos valdyme. Jo transformavimas. Liberalizmas ekonomikoje iki XIX amžiaus vidurio. Liberalizmas ekonomikoje nuo XIX amžiaus vidurio. Iki šių dienų. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas: Liberalizmo ištakos jau buvo senosios Graikijos laikais, kurios kalbėjo apie politinę lygybę ir laisvę. Bėgant metams, liberalizmo sąvoka buvo vis tobulinama, įgaudavo aiškesnę prasmė. Šiandieninėje ekonomikoje, taip pat valstybės valdyme liberalizmo sąvoka yra plačiai naudojama. Šia doktrina valstybės valdymas yra pagrįstas daugybėje šalių, taip pat ir Lietuvoje.
Tačiau liberalizmo doktrina Lietuvoje yra itin aktuali, nes ji šiuo metu yra labai išsivysčiusi ir netgi per daug. Lietuvos gyventojai nebepasitiki nei politikais, nei valdininkais, nei valstybe apskritai. Dėl to yra natūralu, jog yra norima išvengti valstybės ir kitų institucijų kišimosi į ekonominius ir politinius reikalus. Prasidėjus krizei Lietuvoje ir ją užplūdus ekonominiams sunkumams, Lietuvos valdžios požiūris pasidarė per daug liberalus į iškilusius sunkumus. Valstybės pareiga yra padėti privačiam ir viešajam sektoriui, taip pat visiem piliečiam atsitiesti nuo slegiančios krizės. Taigi, liberalizmo požiūris valstybės ir ekonomikos valdyme, bei jo keitimasis yra ypač aktualus, nes norima suprasti, koks iš tikrųjų yra liberalus požiūris, kokie jo nukrypimai ir kaip jų išvengti.

Darbo tikslas: išsiaiškinti liberalų požiūrį valstybės ir ekonomikos valdyme, bei apžvelgti jo transformavimąsi.

Darbo uždaviniai:
1. Aptarti liberalizmo raidą;
2. Apžvelgti liberalų požiūrį valstybės valdyme;
3. Apžvelgti liberalų požiūrį ekonomikoje;
4. Nustatyti liberalizmo transformavimąsi valstybės ir ekonomikos valdyme.

Tyrimo metodai: siekiant išsiaiškinti liberalų požiūrį valstybės ir ekonomikos valdyme, bei jo transformavimą buvo naudojama mokslinės literatūros, mokslinių straipsnių ir internetinių šaltinių apžvalga ir analizė.

Darbą sudaro įvadas, trys esminės dalys ir išvados. Pagrindinė darbo medžiaga aprašyta 11 puslapių. Literatūros sąrašą sudaro 4 mokslinės literatūros šaltiniai ir 4 informaciniai (internetiniai) šaltiniai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis28.67 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. J. Matekonienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Liberalus poziuris valstybes ir ekonomikos valdyme jo transformavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. J. Matekonienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą