Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Užsienio investicijos į Lietuvos verslą ir jų poveikis ekonomikai

Užsienio investicijos į Lietuvos verslą ir jų poveikis ekonomikai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Užsienio investicijų samprata. Investicijų esmė ir formos. Užsienio investicijų svarba. Užsienio investicijos Lietuvoje. Šalys investuotojos. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Investicijos vaidina gana svarbų vaidmenį ekonomikos vystyme ir efektyviame jos funkcionavime. Tarptautinės investicijos padeda spręsti ekonomines, politines, socialines bei ekologines problemas. Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo tiesioginės užsienio investicijos buvo vertinamos kaip vienas iš ūkio plėtros veiksnių, buvo ir yra laikomos svarbia produktyvumą, o kartu ir ekonominį augimą skatinančia sąlyga. Suprantama, kad tarptautinės investicijos teigiamai veikia jas priimančių šalių, dažnai vadinamų investicijų recipientais, ekonomiką.
Darbo tikslas – išanalizuoti užsienio investicijas Lietuvoje ir jų svarbą ekonomikai.
Uždaviniai:
• Apibūdinti užsienio investicijų sampratą.
• Apibūdinti investicijų esmę ir formas.
• Išanalizuoti užsienio investicijas Lietuvoje.
• Įvertinti investicijų svarbą šalies ekonomikai.

Investicijos - finansinių, materialinių, ir nematerialinių išteklių sąnaudos, investuojamos materialiam, nematerialiam ir finansiniam turtui įsigyti, siekiant gauti tam tikrą ekonominį ar neekonominį efektą, o jų įgyvendinimas grindžiamas rinkos principais ir susijęs su laiko veiksniu, rizika ir likvidumu. Vienos šalies juridinio ar fizinio asmens investicija į kitos šalies įmonę vadinama užsienio investicija, tai bet kokio funkcionuojančio kapitalo perkėlimas į kitą valstybę. Investicija, kai užsienio investuotojas gali daryti įtaką įmonės, esančios kitoje šalyje, valdymui, vadinama tiesiogine užsienio investicija, o kai nesuteikia teisės daryti įtaką įmonės veiklai – portfeline užsienio investicija.
Užsienio investicijos Lietuvoje turi itin didelę reikšmę dėl galimybės integruotis į pasaulinę rinką. Taip pat tai savotiškas valstybės saugumo ir stabilumo garantas, todėl siekiant pritraukti daugiau užsienio investicijų yra būtina sudaryti kuo palankesnes sąlygas dabartiniams investuotojams, bei patraukliomis investicinėmis galimybėmis pritraukti naujų investuotojų. Jei investicijas nagrinėtumėme kaip finansinį instrumentą, tai perduotos įmonei lėšos, nesvarbu ar suteikus kreditą ar įsigijus akcijų, vis tiek yra investicija. Remiantis šiuo teiginiu, užsienio investicijoms priskiriami visi finansiniai ryšiai su užsieniu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis50.6 KB
AutoriusJulie
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasPušinaitė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Uzsienio investicijos i Lietuvos versla ir ju poveikis ekonomikai [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Pušinaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą