Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Inkaso panaudojimas tarptautiniuose atsiskaitymuose

Inkaso panaudojimas tarptautiniuose atsiskaitymuose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Įvadas. Inkaso samprata. Inkaso, kaip dokumentinio mokėjimo esmė. Inkaso tipai. dokumentinis inkaso. Dokumentinio inkaso esmė ir bruožai. Dokumentinio inkaso dalyviai ir jų pareigos. Dokumentinio inkaso rūšys. Dokumentinis inkaso: dokumentai už apmokėjimą. Dokumentinis inkaso: dokumentai už akceptą. Dokumentinio inkaso privalumai, trūkumai ir rizika. Lietuvos ir užsienio bankų inkaso. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Vykdant tarptautinę prekybą, neišvengiamai atsiranda poreikis naudoti ir piniginius atsiskaitymus tarp šalių. Šiuose atsiskaitymuose visada dalyvauja pardavėjai, pirkėjai ir bankai. Tiek eksportuotojai, tiek importuotojai, vykdydami sandorius, susiduria su tam tikra rizika (ekonomine, politine ar kita), todėl norint ją sumažinti, iškyla poreikis pasitelkti bankų teikiamas paslaugas. Bankai gali garantuoti klientams saugius bei patogius atsiskaitymus.
Nors kiekvienas iš tarptautinės prekybos dalyvių turi skirtingus motyvus, tačiau visiems dalyviams svarbu surasi visiems optimaliausią atsiskaitymo būdą. Pasirenkant bankų siūlomus atsiskaitymų būdus, pardavėjai ir pirkėjai dažniausiai atsižvelgia į tokius kriterijus, kaip metodo patogumą, jo kainą, pranašumą prieš kitus būdus, o svarbiausia – riziką. Bankų siūlomi atsiskaitymų būdai, tokie kaip išankstinis mokėjimas, dokumentinis akredityvas, mokėjimas atvira sąskaita ar dokumentų inkasavimas, vertinant pagal šiuos kriterijus gali skirtis. Šiame darbe aptarsime inkaso, kaip tarptautinių atsiskaitymų metodo, reikšmę.
Darbo tikslas - išanalizuoti inkaso panaudojimą tarptautiniuose atsiskaitymuose.
Darbo uždaviniai:
• Apibrėžti inkaso, kaip tarptautinio atsiskaitymo metodo, sampratą;
• Išskirti inkaso tipus;
• Aptarti dokumentinio inkaso esmę ir bruožus;
• Įvardinti dokumentinio inkaso dalyvius bei jų pareigas;
• Pateikti dokumentinio inkaso metodus bei išanalizuoti jų taikymą;
• Įvertinti dokumentinio inkaso riziką, privalumus bei trūkumus jo dalyvių požiūriu;
• Išanalizuoti bei palyginti Lietuvos bei užsienio bankų vykdomas inkaso operacijas.


Pasak G. Startienės (2007), tarpusavio prekyba (prekių tiekimas, reikalingų dokumentų išdavimas, mokėjimas už prekes) visada siejama su tam tikromis taisyklėmis ir sąlygomis, kadangi tiek prekių eksportuotojas, tiek importuotojas turi apdrausti mokėjimo ir tiekimo riziką. Vykdant prekybą tarp šalių naudojamus mokėjimus galima suskirstyti į dvi grupes: nedokumentinius mokėjimus, kurie vykdomi be iš anksto sutartų papildomų mokėjimo sąlygų ir dokumentinius mokėjimus, kurie vykdomi tik patenkinus tam tikras iš anksto sutartas sąlygas.
Kalbant apie dokumentinius mokėjimus, tarptautinėje prekyboje tarnauja dvi pagrindinės tokio tipo mokėjimo sąlygos: dokumentinis akredityvas ir dokumentinis inkaso.
Inkaso yra viena iš pagrindinių atsiskaitymo formų tarptautinėje prekyboje. Atsiskaitymai inkaso būdu gali būti vietiniai, kai prekiauja ir atsiskaito vienos šalies ūkio subjektai, bei tarptautiniai, kai yra atsiskaitoma tarp skirtingų valstybių ūkio subjektų (Šatas J., 2006,). Inkasavimas (it. Incasso – priėmimas į kasą) bendrąja prasme suprantamas kaip dokumentų pateikimas (pagal kuriuos turi būti mokami pinigai) ir pinigų pagal tuos dokumentus gavimas. Tiksliau inkasavimo sąvoką apibrėžia J. Šatas (2006). Pasak autoriaus, tai yra viena iš ūkio subjektų atsiskaitymo formų, kurią jis apibūdina kaip banko procedūrą, kai bankas, vykdydamas kliento pavedimą, priima iš jo tam tikrus dokumentus (piniginius, prekinius arba atsiskaitymo) bei pagal juos išreikalauja klientui priklausantį mokėjimą arba vekselio akceptą (patvirtinimą). Gavęs klientui priklausančią sumą už importuotojui išsiųstas prekes, bankas nedelsiant perveda šią sumą į kliento (eksportuotojo) sąskaitą. Inkaso operacijose visada dalyvauja bent du bankai, paprastai vienas eksportuotojo, kitas importuotojo šalyje. Jie gali būti tarpusavyje nepriklausomi arba gali bųti to pačio banko filialai (Grath A., 2008). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis344.55 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasG. Startienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Inkaso panaudojimas tarptautiniuose atsiskaitymuose [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • G. Startienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą