Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Veiklos analizė: APB "Apranga"

Veiklos analizė: APB "Apranga"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Individualus namų darbas. Įvadas. APB "Apranga" pristatymas. Vidinės ir išorinės aplinkos analizė. Išorinė aplinka. Vidinė aplinka. SWOT analizė. Balanso ir pelno/nuostolio analizė. Horizontalioji balanso analizė. Horizontalioji pelno/nuostolio analizė. Vertikalioji balanso analizė. Vertikalioji pelno/nuostolio analizė. Finansiniai rodikliai. Pelningumo rodikliai. Du Pont analizė. Mokumo (likvidumo) rodikliai. Turto panaudojimo efektyvumo (apyvartumo) rodikliai. Nuosavybės struktūros rodikliai. Apibendrinimas. Bankroto tikimybė. Regresinė analizė. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Šiandien Lietuvoje nedaugelis įmonių atlieka finansinės būklės analizę ir prognozavimą arba tai daro formaliai, mažai dėmesio skirdami analitinės informacijos svarbai priimant sprendimus.
Tačiau planuojant tiek visos šalies, tiek pavienių įmonių ūkinę veiklą ateičiai, bei numatant perspektyvas, rizikas ir nesėkmes, neapsieinama be įžvalgių finansininkų patirties ir įgūdžių. Turint deramų žinių, galima patikimiau orientuotis finansinėje ir ekonominėje veikloje, o svarbiausia - išvengti lemiamų klaidų. Įžvalgūs įmonių ar įstaigų finansininkai žino įvairiausių būdų, kaip naudingai pateikti informaciją balansinėje ataskaitoje. Jie suteikia galimybę pamatyti, kaip įmonė gyvuoja tam tikru laikotarpiu. Jie parodo, ką įmonė turi ir kiek yra skolinga. Tai labai svarbi informacija įmonei ieškant investuotojų į jos verslą.
Finansinės analizės metu yra apskaičiuojami įvairūs absoliutūs ir santykiniai rodikliai, kurių pagrindu yra sprendžiama apie įmonės pelningumą, likvidumą, mokumą, apyvartumą ir pan. Nė viena finansinė analizė neapsieina be finansinių koeficientų arba santykinių rodiklių panaudojimo. Tai grindžiama tuo, kad koeficientai parodo santykį tarp tam tikrų dydžių, ko negali parodyti absoliutūs rodikliai.
Darbo objektas. APB "Apranga" veikla.
Darbo tikslas. Atlikti APB "Apranga" veiklos analizę 2008-2010 laikotarpiu.
Darbo uždaviniai:
1. Atlikti įmonės veiklos apžvalgą.
2. Atlikti įmonės vidinės ir išorinės aplinkos analizę.
3. Atlikti įmonės balanso ir pelno/nuostolio vertikalią ir horizontalią analizes.
4. Atlikti įmonės finansinių rodiklių analizę.
5. Atlikti įmonės rizikos įžvalgą ir bankroto tikimybės vertinimą.
6. Suformuoti įmonės veiklos tobulinimo galimybę.
Darbo priemonės. Įmonės dokumentų bei atitinkamos literatūros analizė, duomenų grupavimas ir apibendrinimas, statistinė analizė.

Įmonė "Apranga" įregistruota kaip akcinė bendrovė. Ji užsiima mažmenine drabužių ir aksesuarų prekyba. Šios firmos pradžia laikomi 1945 metai, kai buvo įsteigta valstybinė drabužių ir avalynės didmeninės prekybos bazė. 1992 metais įvykus privatizacijai ji buvo įregistruota kaip akcinė prekybos bendrovė "Apranga". Tais pačiais metais buvo atidaryta to paties pavadinimo parduotuvė. Po privatizacijos bendrovė atsisakė didmeninės prekybos funkcijų ir ėmė Lietuvoje plėsti nuosavą mažmeninės prekybos tinklą. 1994 m. APB "Apranga" atidarė "Aprangos saloną" – modernią drabužių parduotuvę, pirmiausia skirtą verslo pasaulio atstovams (2002 m. ji buvo pervadinta į "City"). Kompanija pirmąją parduotuvę "Aprangos galerija", kurios asortimentas skirtas jaunimui įkūrė Vilniuje 1997 m.. 2003-ųjų pradžioje APB "Apranga" įžengė į Latvijos rinką, atidarydama "Hugo Boss" parduotuvę, o 2004 m. - į Estijos rinką. Tų pačių metų gegužę įmonė pasirašė su "Inditex" grupe frančizės sutartį, suteikiančią teisę atidaryti "Zara" parduotuves Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis635.79 KB
Autoriusgo_go_mazule
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasL. Valančienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiklos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • L. Valančienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą