Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominė analizė: AB "Pieno žvaigždės"

Ekonominė analizė: AB "Pieno žvaigždės"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. AB "Pieno žvaigždės" charakteristika. Išorinės ir vidinės aplinkos analizės. Išorinės aplinkos analizė. Vidinės aplinkos analizė. Swot analizė. Finansinių ataskaitų horizontaliosios ir vertikaliosios analizės. Įmonės horizontali finansinė analizė. Vertikali balanso analizė. Horizontali pelno (nuostolio)ataskaita. Vertikali pelno (nuostolio) ataskaita. Santykinių finansinių rodiklių analizė. Pelningumo analizė. AB "Pieno žvaigždės" mokumo analizė. Įmonės veiklos efektyvumo analizė. Kapitalo rinkos rodikliai. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Įmonės veiklos ekonominė analizė yra neatsiejama finansų valdymo dalis. Praktiškai visi finansinės atskaitomybės vartotojai, norėdami priimti optimalius sprendimus, naudojasi vienokiais ar kitokiais analizės būdais.
Rinkos ekonomikos sąlygomis ūkio subjektų finansinė veikla yra labai dinamiška, rizikinga, todėl analizuojant ją, tai reikia turėti galvoje ir analizę atlikti laiku. Taip pat svarbu gerai ištirti įmonių padalinių finansinius rodiklius. Tokios analizės išvados reikalingos operatyviam veiklos planavimui, kai tenka priimti sprendimus. Ekonominė analizė – reikšminga įmonės būklės aiškinimo ir gerinimo bei jos valdymo racionalizavimo priemonė, be to, ji gali būti svarbi ir kaip įmonės veiklos kontrolės forma. Remiantis analizės duomenų baze, galima daryti įmonės veiklos efektyvumą, pelningumą ir jos perspektyvumą apibūdinančias išvadas bei, remiantis jomis, kurti ir diegti naujus projektus. Tik savalaikė ir objektyvi ekonominė analizė sudaro galimybę vadovams priimti racionalius valdymo sprendimus tam tikru laikotarpiu.
Svarbiausi ekonominės analizės uždaviniai:
aptarti įmonės išorinius ir vidinius veiksnius;
objektyviai įvertinti įmonės finansinės veiklos rezultatus;
išsiaiškinti įmonės santykinių rodiklių kaitą bei pasikeitimo priežastis;
apibendrinti ekonominės analizės rezultatus.
Šiame darbe ekonominės analizės tyrimo objektas yra AB "Pieno žvaigždės", kuri užsiima pieno produktų perdirbimu ir gamyba. Nors įmonė dirba ir plečia savo veiklą gana sėkmingai, reikia neužmiršti, jog konkurencija vis dėlto yra didelė, todėl norint išlikti rinkoje reikia analizuoti ir gerinti veiklos rezultatus.
Taigi, šio darbo tikslas yra atlikti AB "Pieno žvaigždės" ekonominę analizę, esamos situacijos įvertinimą, remiantis atskaitomybės dokumentais, duomenų bazėmis, moksline literatūra ir kitais informacijos šaltiniais.
Analizės metu buvo naudojami šie metodai: horizontalioji ir vertikalioji analizės bei santykinių rodiklių analizė.
Šį darbą sudaro keturios dalys. Pirmoje dalyje pateikiama trumpa bendrovės charakteristika. Antroje dalyje atliekama išorinės ir vidinės aplinkos veiksnių analizės. Trečioje dalyje pateikiama finansinių ataskaitų horizontalioji ir vertikalioji analizės. Ketvirtoje darbo dalyje atliekama santykinių finansinių rodiklių analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos analizė
KategorijaEkonomika
TipasAnalizės
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis133.62 KB
AutoriusSima
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVirbickienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 35 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Virbickienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą