Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Kapitalas ekonomikoje

Kapitalas ekonomikoje

Aprašymas

2 namų darbas. Simbolinio kapitalo samprata mokslinėje literatūroje – pagrindiniu lietuviu ir užsienio mokslininku darbu analize. Socialinis tinklas. Simbolinio kapitalo įvaizdis. Išvados.

Ištrauka

Kapitalas (lot. capitalis – "pagrindinis") – vertė, duodanti jos savininkui, kapitalistui, samdomosios darbo jėgos sukuriamą pridedamąją vertę pramoninio arba prekybinio pelno, palūkanų arba rentos pavidalu. Kapitalas – ekonomine prievarta paremto išnaudojimo santykio išraiška. Kapitalas reiškia pagrindinį formacijos visuomeninį santykį – kapitalistų santykį su jų išnaudojamais samdomaisiais darbininkais. Darbininkai (proletarai), neturintys gamybos priemonių ir pragyvenimo reikmių, gali egzistuoti, tik pardavinėdami savo darbo jėgą kapitalistams, kurie, kaip gamybos priemonių ir gamybos procese pagaminto darbo produkto savininkai, neatlyginamai pasiima ir darbo jėgos sukurtą avansuotojo kapitalo prieaugį – pridedamąją vertę.
Kapitalas atsirado toje prekybinės gamybos stadijoje, kai darbo jėga virto preke, būtent pradinio kapitalo kaupimo laikotarpiu, kurio metu tiesioginiai gamintojai buvo priverstinai atskirti nuo gamybos priemonių, atitekusių kapitalistams įmonininkams. Išsiaiškinęs funkcines atskirų kapitalo dalių ypatybes, Marksas atskleidė tikrąjį kapitalistinio pelno šaltinį – neapmokėtą samdomųjų darbininkų darbo dalį. Ši pridedamosios vertės koncepcija sudaro proletarinės kapitalizmo politinės ekonomijos pagrindą. Kapitalas plačiąja prasme apima ne tik materialines, finansines vertybes; tai taip pat yra visų pirma jo gebėjimai (analizuoti, ieškoti, organizuoti, logiškai mąstyti, tiksliai skaičiuoti bei puikiai orientuotis), žinios, informacija, dalykiniai bei kt. ryšiai, patirtis bei kiti veiksniai.
Simbolis (gr. symbolon ~ 'sumesti kartu') – daiktinis, vaizdinis ar garsinis ženklas, perteikiantis kokią nors sąvoką ar idėją, turintis tradicinę reikšmę. Iš tikrųjų simbolio sąvoka labai priklauso nuo to, kur jis naudojamas ir iš kokios "pusės" į jį žiūrima – psichologinės, sisteminės ar kt. Žiūrint iš daugiau psichologinės ir filosofinės pusės visos sąvokos gamtoje yra simbolinės, o jų išreiškimai – paprasčiausi simboliški žmogaus darbo produktai, kurie yra alegoriniai (bet ne tiesiai išreiškiantys) simbolinei reikšmei. Žvelgiant iš sisteminės pusės, simbolis yra bendravimo, pranešimo ženklas: tai grafiškai, raštu ar balsu perteikta sąvoka, apibūdinanti kitą, kiek abstraktesnę, ar daikto savybę.
Kultūrinės kovos lauke pasitelkiant kultūrinį ar simbolinį kapitalą siekiama įgyti kuo daugiau galios. Galią P. Bourdieu itin sureikšmina, suteikia jai savarankiško ir paties svarbiausio lauko (apgaubiančio visus kitus laukus) statusą. P. Bourdieu traktuotėje galia kuriama ir stiprinama kapitalu – ekonominiu (pinigine ar turtine nuosavybe), kultūriniu (išsilavinimu, žiniomis), socialiniu (kalbėsenos bei elgsenos taisyklėmis ir normomis), simboliniu (kultūrinėmis regalijomis, "vardu"). Kapitalas kovoje dėl galios yra ir priemonė, ir tikslas; jo formos gali keisti viena kitą (ekonominis kapitalas kurti socialinį, ir atvirkščiai). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.47 KB
Autoriuspiktaszuikis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2012 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kapitalas ekonomikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2012 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą