Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonomika (52)

Ekonomika (52)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įžanga. Rinkos struktūra, ūkis, jo vystymosi tendencijos bei problemos. Gamybos reikšmė, jos veiksniai ir jų tinkamas funkcionavimas. Gamybos veiksnių klasifikacija, jų pasiūla ir paklausa. Nedarbas, kainų kitimo ir poveikis ekonomikos rinkai. Ekonomikos galia, garantuojanti patenkinamą išteklių ir darbo naudojimą. Išvados.

Ištrauka

Šiandien Lietuvoje kaip ir visoje Rytų Europoje vyksta revoliucinės reikšmės vertybių pokyčiai. Griuvus pasaulinei totalitarinio socializmo sistemai, kuri pernelyg sureikšmino valstybės, klasės (visumos) prioritetus, populiarumą praranda ir valstybiškai suprantamo kolektyviškumo, socialumo idėja. Ją pakeičia individo primatas, jį išreiškiančios liberalizmo, individualizmo, socialumo idėja. Manau, kad šis perėjimas į kitą vertybių sistemą ( iš planinės, valstybinės ekonomikos į rinkos ekonomiką) atskleidžia turėtų teisės definicijų nepakankamumą.
Per praėjusius 40 metų ekonominio planavimo sistema pasirodė nepajėgi duoti tai, ką žadėjo jos vadai. Efektyvumui skatinti ir būtinam visa ko išsprendimui svarbu rinkos ekonomika. Rinkos ekonomika pasirodė esanti žymiai pranašesnė nei planinė ekonomika ekonomikos augimo požiūriu.
" Tik rūpinimasis pelnu leidžia efektyviausiai naudoti išteklius."- teigė Friedrechas A.von Hay,ekas.
Galima būtų drąsiai teigti, kad problemos, kurias turi išspręsti ekonominė sistema- tai efektyvus išteklių naudojimas trumpalaikėje ir ilgalaikėje perspektyvoje bei teisingas gamybos pajamų paskirstymas. Valstybė turi atlikti svarbų vaidmenį sprendžiant šias problemas.
Kiekvienoje šiuolaikinėje visuomenėje valstybė, kaip bendruomenės interesų atstovė, turi vykdyti svarbias pareigas. Nors rinkos ekonomikos narių padėtis kur kas laisvesnė už jų padėtį planinės ekonomikos sistemoje, valstybė ir jai turi garantuoti deramas sąlygas. Visa tai yra glaudžiai susiję su įstatyminiu kodeksu, garantuojančiu individo teisę steigti savo verslą, plėtoti gamybos veiksnių rinką. Valstybė privalo laiduoti teisėtumą ir tvarką, tinkamą karinę apsaugą bei rūpybos sistemą, taip pat sudaryti įvairias sutartis su kitomis šalimis. Visi politiniai sprendimai privalo būti įgyvendinami praktikoje, nes bendras ekonomikos efektyvumas priklauso nuo to, kaip gerai funkcionuoja valdininkija.Taip pat galime drąsiai pasakyti, kad rinkos ekonomikos dėmesio centre yra vartotojai.
Kad ekonomika, pagrįsta laisvų rinkos jėgų žaismu, gerai funkcionuotų, valdžia turi veiksmingai dalyvauti sprendžiant tris problemas: turi būti garantuota privati nuosavybė, konkurencija ir gaminių mainų laisvė turi tapti realybe, reikalingas gerai parengtas kodeksas, reglamentuojantis firmų bankrotą ir likvidavimą bei kt., tad savo darbe norėčiau plačiau paanalizuoti pačią rinką, jos struktūrą, vietą ekonomikoje, o taip pat ir gamybos bei jos veiksnių rinką, remiantis įvairių autorių mintimis bei savo samprotavimais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis39.58 KB
Autoriuslaima
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomika (52) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą