Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominiai verslo principai Lietuvoje

Ekonominiai verslo principai Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Verslo įmonės Lietuvoje. Pagrindinių ekonominių verslo principų apžvalga. Pasirinkimo rinkoje laisvė ir konkurencija. Prekinių mainų abipusė nauda prekės pirkėjui ir pardavėjui. Pelno siekio principas. Gamybinės komercinės veiklos (verslo paslaptis. Ekonominė verslo rizika. Visiška ekonominė atsakomybė už verslo rezultatus. Neperžengimas ribos, už kurios prekiniai mainai nepriimtini. Prekės pirkėjo ir pardavėjo savitarpio kontrolė. Ekonominiai verslo principai Lietuvoje. Išvados

Ištrauka

Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos krašto ūkis žengė į naują raidos etapą – rinkos ekonomiką. Čia pagrindinė ekonominė jėga tapo privatine nuosavybe pagrįsta įmonė, o svarbiausia ekonominių ryšių priemonė – rinka. Ji tampa krašto ūkį organizuojančia jėga, suteikiančia įmonėms savarankiškumą, laisvumą, suinteresuotumą bei atsakomybę.
Verslas yra veikla, teikianti naudą ne tik patiems verslininkams, bet ir kitiems asmenims, tarpininkaujant prekiniams mainams. Siekdamas naudos sau per prekinius mainus teiki naudą kitiems. Tuo ir yra sudėtingas verslas, nes jis dvilypis ir tuo pačiu lengvai pažeidžiamas ekonominis reiškinys. Jeigu sieksime naudos sau, nesuteikdami atitinkamos naudos savo prekių pirkėjams, pažeisime verslo principus. O vykdant teisingą, sąžiningą verslą, naudą gauna ne tik verslininkai, bet ir visuomenė. Verslininkas pateikia sukurtą produktą, už tai gauna pajamas ir moka mokesčius. O mokesčiais verslininkas remia tam tikrą dalį žmonių. Vadinasi, protingai naudojantis ekonomikos verslo principais, naudą gauna visa visuomenė.
Verslininkas gali laisvai pasirinkti veiklos pobūdį. Teisingas veiklos pasirinkimas didina jo pelną. Tačiau, kad ir koks būtų verslas, visada egzistuoja rizikos veiksnys, nes niekas nežino, kas bus ateityje: ar vartotojai pirks mūsų prekę, ar išoriniai (teisiniai, ekonominiai, socialiniai ir kt.) bei vidiniai pokyčiai nesukels neigiamų pasekmių.
Versle taip pat yra būtina kontrolė, be kurios neįmanomas normalus darbas. Reikia nepamiršti, kad verslininkas turi prisiimti atsakomybę už kiekvieną poelgį (gerą ar blogą), priimtą sprendimą. Priešingu atveju, žmonės darys tai, ką norės, nekreipdami dėmesio į daromą žalą visuomenei, aplinkai ir pan.
Kiekvienas verslininkas turi laikytis tam tikrų nustatytų taisyklių. Priešingu atveju verslas gali tapti žalingas verslininkystei. Todėl ir yra sukurti ekonominiai verslininkystės principai, kurie, įvardijami kaip verslininkystės savireguliavimo priemonė bei orientyras, apibrėžiantis verslo ribas. Jeigu verslininkai laikosi ekonominių verslo principų, verslas pats be išorinės pagalbos reguliuoja savo veiklą, funkcionuoja efektyviai. Priešingai verslas negrindžiamas ekonominiais principais yra pavojingas, netgi žalingas laisvajai verslininkystei. Toks verslas trikdo normalius, abipusiai naudingus ūkinius ryšius tarp atskirų partnerių, sudaro pretekstą valstybiniai valdžiai kištis į žmonių ūkinę veiklą.
Taigi verslas turi būti grindžiamas ne atsitiktinėmis priemonėmis, o principais, kurie ir yra fundamentalios jo funkcionavimo taisyklės, t. y. ekonominiais verslo principais.


Darbo objektas – verslo įmonių ekonominė veikla Lietuvoje.
Darbo tikslas – išanalizuoti pagrindinius ekonominius verslo principus.
Darbo uždaviniai:
1. Aprašyti pagrindines verslo įmones Lietuvoje;
2. Apibūdinti pagrindinius ekonominius verslo principus;
3. Išsiaiškinti ekonominės verslininkystės principų taikymą Lietuvoje.
Darbo metodai. Šiame darbe buvo panaudoti šie tyrimo metodai:
Literatūros analizė;
Sisteminimas;
Klasifikavimas ir grupavimas;
Lyginamoji analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.19 KB
Autoriusgiedre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRimantas Stašys
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonominiai verslo principai Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Rimantas Stašys
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą