Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika

Ekonomika (720 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Verslo ir vartotojo sąlytis

  Įvadas. Vartotojo sąvoka. Informacinės visuomenės atsiradimas. Verslas ir vartotojai. Pardavėjo galimybės ir vartotojo nauda. Išvados.
  Ekonomika, referatas(12 puslapių)
  2005-04-24
 • Verslo organizavimo formos (4)

  Įvadas. Personalinė įmonė. Ūkinė bendrija. Akcinės bendrovės. Uždaroji akcinė bendrovė (UAB). Akcinė bendrovė (AB). Kooperatyvinė bendrovė (kooperatyvas). Ne pelno organizacija (įmonė). Valstybinė įmonė. Išvados.
  Ekonomika, referatas(13 puslapių)
  2010-05-19
 • Verslo organizavimo formos ir įmonės pelnas

  Įvadas. Verslo firmų veiklos formos. Individuali įmonė. Ūkinė bendrija. Akcinė bendrovė. Gamyba. Gamybos kaštai. Įmonės pelnas. Ekonominis pelnas. Buhalterinis pelnas. Pelnas. Išvados.
  Ekonomika, referatas(15 puslapių)
  2008-12-30
 • Verslo organizavimo formos Lietuvoje (2)

  Verslo organizavimo formos. Individualioji įmonė. Ūkinė bendrija. Akcinė bendrovė. Pelno nesiekiančios organizacijos. Valstybinės verslo organizacijos. Kooperatyvai. Licencinio verslo organizacijos. Užsienio kapitalo įmonės. Akcinės bendrovės. Akcijos. Jų rūšys. Akcinių bendrovių steigimas ir valdymas. Bendrovės valdymo organai. Bendrovės likvidavimo priežastys.
  Ekonomika, referatas(14 puslapių)
  2007-10-15
 • Verslo politika

  Įvadas. Verslas ir politika. Valstybė ir verslas. Verslo plėtros sąlygos. Vyriausybės verslo apsaugos politika. Verslo rėmimas ir skatinimas. Palankių verslui sąlygų formavimas. Nacionalinio verslo palaikymo priemonės. Lietuvos ūkio (ekonomikos) plėtros iki 2015 metų ilgalaikė strategija (santrauka). Veiksmai artimiausiems ketveriems metams. Verslo demonopolizavimas.
  Ekonomika, referatas(16 puslapių)
  2006-06-07
 • Verslo rodiklių planavimas

  Pardavimo planavimo procesas. Pardavimo planavimas - integruota įmonės strateginio planavimo proceso dalis. Pardavimo programos parengimas ir valdymas. Finansinių veiklos rodiklių planavimas. Likvidumo ir mokumo sąvokų interpretavimas. Trumpalaikio mokumo rodikliai ir jų apskaičiavimas. Investicinių veiklos rodiklių planavimas. Komercinių veiklos rodiklių planavimas. Informacinė planavimo bazė.
  Ekonomika, referatas(18 puslapių)
  2005-12-28
 • Verslo struktūrų rodiklių bei gaminių gamybos analizė

  Įvadas. Pagrindinių verslo struktūros rodiklių analizė. Viešbučiai ir restoranai. Miškininkystė. Transportas, sandėliavimas ir nuotoliniai ryšiai. Didmeninė ir mažmeninė prekyba; variklinių transporto priemonių, motociklų remontas, asmeninių ir buitinių daiktų taisymas. Nekilnojamasis turtas, nuoma ir kita verslo veikla. Statyba. Švietimas. Sveikatos priežiūra ir socialinis darbas. Kita komunalinė, socialinė ir asmeninė aptarnavimo veikla. Žuvininkystė. Kasyba ir karjerų eksploatavimas. Apdirbamoji pramonė. Elektros, dujų ir vandens tiekimas. Ekonominės veiklos rūšių dalis. Gaminių gamyba. Išvados.
  Ekonomika, analizė(24 puslapiai)
  2008-03-21
 • Verslo susijungimai ir jų vertinimas

  Verslas ir jo sąvoka. Verslo susijungimai. Verslo susijungimų ir įsigijimų samprata. Susijungimų tipai. Horizontalus susijungimas. Vertikalus susijungimas. Konglomeratinis susijungimas. Susijungimų žala visuomenei. Verslo susijungimų nauda. Verslo ir susijungimų vertinimas. Verslo vertinimo samprata. Verslo vertinimo principai ir kriterijai. Vertinimo principai. Vertinimo kriterijai. Verslo vertinimo metodai. Žingsniai vertinantys verslo susijungimą. Koks yra veiklos sferos koncentracinis laipsnis. Ar susijungusi firma susidurs su didele konkurencija. Ar didesnės apimties teikiama nauda viršija. nuostolį dėl rinkos galios panaudojimo. Kiti susijungimo politikos aspektai. Išvados.
  Ekonomika, referatas(11 puslapių)
  2005-08-19
 • Verslo veiksnių ekonominiai-statistiniai matai

  Verslo veiksnių ekonominiai-statistiniai matai. Finansinio sverto rodiklių grupei priskiriami šie koeficientai. Pinigų srauto ir finansinio sverto atitikimo grupės rodikliams priskiriami šie koeficientai. Įmonių finansinės-ūkinės būklės įvertinimo pagrindiniai kriterijai.
  Ekonomika, konspektas(10 puslapių)
  2007-01-31
 • Vertybiniai popieriai (10)

  Įvadas. Vertybinių popierių paskirtis, jų rūšys ir suteikiamos teisės. Akcijos. Obligacijos. Vekseliai. Vertybinių popierių rinka Lietuvoje. Nacionalinės VP biržos (NVPB) įkūrimas ir kiti rinkos dalyviai. Prekybos sistema. Centrinė rinka. Prekyba akcijomis fiksuota kaina. Nepertraukiama prekyba. Prekyba skolos vertybiniais popieriais. Tiesioginiai sandoriai. Atsiskaitymai. Vertybinių popierių registracija. Vertybinių popierių kotiravimas. Kotiravimo metodai. Kotiravimas šaukiant. Kotiravimas per kartoteką. Kotiravimas per dėžutę. Lietuvos Nacionalinės vertybinių popierių biržos valdymas. Išvados. Priedai (1).
  Ekonomika, referatas(17 puslapių)
  2006-07-21
 • Vidaus vandenų transportas ir jo vaidmuo

  Įvadas. Transporto rūšies pasirinkimas. Lietuvos Respublikos (LR) vidaus vandenų ir jų transporto infrastruktūros bendra apžvalga. Lietuvos Respublikos vidaus vandenų keliai. Lietuvos Respublikos vidaus vandenų uostai ir prieplaukos. Laivai, kurie plaukioja Lietuvos Respublikos (LR) vidaus vandenimis. Krovinių ir keleivių vežimas 2008 sausio–kovo mėn. Vidaus vandenų transporto sistemos plėtojimo svarba. Vidaus vandenų transporto sistemos privalumai ir trūkumai. Krovininės laivybos sektoriaus atgimimas Lietuvos Respublikos (LR) vidaus vandenyse. Laukiamas vandens turizmo atgimimas. Išvados.
  Ekonomika, referatas(14 puslapių)
  2008-09-16
 • Vidurinioji klasė Lietuvoje

  Įvadas. Vidurinioji klasė Lietuvoje. Ar ji didelė? Ar skirtumas tarp skurstančiųjų ir uždirbančiųjų daug didėja ar mažėja? Išvados. Rekomendacijos.
  Ekonomika, referatas(12 puslapių)
  2006-02-28
 • Vienmatės regresijos modelis

  Vienmatės tiesinės regresijos modelio koeficientų įverčių apskaičiavimas. Apskaičiuotų įverčių reikšmingumo tikrinimas. Elastingumo koeficiento apskaičiavimas. Liekamosios paklaidos reikšmių apskaičiavimas. Tiesinės regresijos modelio koeficientų įverčių standartinių paklaidų apskaičiavimas. Priklausomo kintamojo pasikliaujamųjų intervalų apskaičiavimas. Prognozuojamų priklausomo kintamojo reikšmių apskaičiavimas.
  Ekonomika, laboratorinis darbas(7 puslapiai)
  2007-03-22
 • Viešojo sektoriaus ekonomika

  Ekonominė problema. Rinkos nesėkmės: Konkurencijos. Viešosios gėrybės. Išoriniai poveikiai. Neapibrėžtumas. Monopsonija. BVP. Viešųjų gėrybių identifikavimo savybės. Viešosios gėrybės. Visuminė prekių paklausa. Viešųjų gėrybių identifikavimo algoritmas. Pagrindinės valstybės įsikišimo priemonės. Viešųjų gėrybių teorinis taikymas. Išoriniai poveikiai. Nepilnos rinkos. Informacijos nesėkmės. Draudimo rinka. Standartinės draudimo rinkų veikimo sąlygos. Informacinės nesėkmės. Valstybė kišasi esant socialinėms rizikoms. Trumpalaikės socialinio draudimo išmokos. Motinystės draudimas. Nedarbo draudimas. Senatvės pensijos. Pensijų sistemų tikslai. Pagrindinė problema pensijų draudimo rinkoje-tai demografiniai veiksniai. Senatvės rizikos draudimas. Našlystės atveju. Senatvės apsauga ekonominiu aspektu. Demografinė krizė ir jos sprendimo veiksniai. Didesnės pensijos noras ir jo išsipildymo veiksniai. Valstybės įsikišimas į rinką dėl socialinio teisingumo. Kodėl nelygybė yra blogai? Kas lemia turtinę (pajamų) nelygybę? Perskirstymas. Ribinio naudingumo teorija. J. Rawls požiūris. Kaip įvertinama pajamų nelygybė? Viešojo sektoriaus institucinė struktūra. Rinkos. Viešojo sektoriaus institucijos. Kolektyviniai sprendimai. Vidutinio rinkėjo teorema. Sąnaudų naudos analizė. Kolektyvinių sprendimų efektyvumą apsprendžia du veiksniai. Yra veiksniai, kurie stabdo biurokratinių įstaigų plėtimąsi. NPO ypatybės. NPO sėkmingai konkuruoja su pelno siekiančiomis organizacijomis ir valstybė. Kodėl? Yra dvi teorijos.
  Ekonomika, konspektas(13 puslapių)
  2006-10-27
 • Viešojo sektoriaus ekonomika (2)

  Skirtingas požiūris į valstybės vaidmenį ekonomikoje (XVIII amžius). Skirtingas požiūris į valstybės vaidmenį ekonomikoje (XIX amžius). Skirtingas požiūris į valstybės vaidmenį ekonomikoje (XX amžius). Šiuolaikinis požiūris į valstybės vaidmenį ekonomikoje. Gimstantis sutarimas dėl valstybės vaidmens ekonomikoje. Balansas tarp rinkos ir valstybės. Vyriausybės ekonominis vaidmuo. Vyriausybės nesėkmės. Mišri ekonomika. Kas yra vyriausybė? Kaip masto ekonomistas, užsiimantis viešojo sektoriaus ekonomika? Ką gaminti? Kaip gaminti? Kam gaminti? (paskirstymo klausimas). Kaip daromi sprendimai? Nash’o pusiausvyra. Viešojo sektoriaus analizė. Žinojimas kuo užsiima viešasis sektorius ir kaip jis yra organizuotas. Vyriausybės veiksmų pasekmių supratimas iki 2006 09 26. Alternatyvių politikų įvertinimas. Politinio proceso interpretavimas. Normatyvinė ir pozityvinė ekonomika. Nesutarimai tarp ekonomistų. Požiūrių skirtumai į tai kaip veikia ekonomika. Nesutarimas dėl tikslo funkcijos. Rinkos nesėkmės. Viešosios gėrybės. Privačiųjų ir viešųjų gėrybių savybės. Privačių ir viešųjų gėrybių visuminė paklausa (rinkos nesėkmė teikiant VG). Pasiūlos ir paklausos. Viešosios gėrybės ir rinkos ydos. Teisinga mokesčių politika. Lindalio kainos. Rinkos nesėkmė. Zuikiavimo problema. VG teorijos taikymo pavyzdžiai. Klubų teorija. Mokėjimas už viešąsias prekes. Tiltai. Grynosios ir negrynosios viešosios prekės. Viešai teikiamos prekės. Grynosios ir negrynosios viešosios prekės: atskyrimo kaštai. Viešosios gėrybės: apibendrinimas. Kvasi-viešosios gėrybės. Iškraipymai dėl prekių teikimo nemokamai. Viešai teikiamų privačių prekių racionavimo mechanizmai. Viešai teikiamų privačių prekių racionavimo mechanizmai. Iškraipymai dėl vienodo teikimo. Trys viešai teikiamų prekių racionavimo būdai. Išoriniai poveikiai (eksternalijos). Nuosavybės teisės, atskiriamumas ir išoriniai efektai. Eksternalijų internalizavimas. Kouzo teorema. Nuosavybės teisės, atskiriamumas ir išoriniai efektai (oro pardavėjo pvz.). Valstybės įsikišimas ribojant neigiamus ir teigiamus poveikius. Konkurencijos nesėkmė. Netobula konkurencija. Monopolijos rūšys. Konkurencijos nesėkmės priežastys. Žemėjanti paklausos kreivė monopolinėje rinkoje. Monopolinė kaina. Monopolijos suvalstybinimas. Rinkos nesėkmė ir valstybinis reguliavimas. Nepilnos rinkos. Kokia rinka yra nepilna? Nepilnos rinkos pavyzdžiai (draudimas ir kapitalo rinkos). Nepilnų rinkų tarpusavyje susiję priežastys. Nepilnos rinkos (pasėlių draudimas). Nepilnos rinkos (paskolos). Nepilnos rinkos: papildančios rinkos. Informacijos ydos. Rinkos informacinės nesėkmės. Informacijos nesėkmė. Informacijos stoka. Draudimo rinkos. Socialinio draudimo ekonominis pagrindimas. Taupymo ir mokesčių vaidmuo pensijų sistemose. Demografinė krizė ir jos sprendimo veiksniai. Didesnės pensijos noras ir jo išsipildymo veiksniai. Rinkos nesėkmių apibendrinimas. Valstybės intervencija į ekonomiką dėl socialinio teisingumo. Pirminis ir antrinis pajamų pasiskirstymas. Rinkos ekonomikoje pajamų nelygybę lemia. Dvipusis valstybės ekonominis vaidmuo. Perskirstymo objektais gali būti. Pajamų nelygybės matavimas: Lorenz’o kreivė. Nelygybės matavimas. Gini koeficientas. Lygybė ir efektyvumas. Pajamų diferenciacijos poveikis augimui. Perskirstymas, nukreiptas į pajamų lygybę, susijęs su ekonominiais (efektyvumo) nuostoliais. Svarstomi du visuomeninio pasirinkimo klausimai. Socialinių pasirinkimų analizė. Socialinės abejingumo kreivės. Pakeičiamumo nustatymas. Ribinio naudingumo mažėjimo dėsnis. Dviejų asmenų naudingumo galimybių kreivė. Pakeičiamumas: kai perskirstymas kainuoja. Pakeičiamumo nustatymas. Naudingumo galimybių kreivė su kainuojančiais transferais. Pakeičiamumų įvertinimas. Alternatyvios socialinės abejingumo kreivės. Utilitarizmas. Nash’o socialinė abejingumo kreivė. Alternatyvios socialinės abejingumo kreivės. Rawls’izmas. Alternatyvios socialinės abejingumo kreivės. Dvi išlygos. Dvi išlygos: tarpasmeniniai palyginimai. Dvi išlygos: iš kur socialinės gerovės funkcijos? Dalton’o – Atkinson’o matas. Lygesnio pajamų pasiskirstymo link. Dalton’o – Atkinson’o matas. Visuomenės gerovė. Kaip agreguoti individualias preferencijas? "Antrojo geriausiojo" principas. Išnaudojimas - ne tik marksistinė koncepcija. Istorija. Esminis skirtumas. Apmokestinimo formos. Lietuvos vyriausybės pajamos. Netiesioginiai mokesčiai sudaro didžiąją dalį valstybės pajamų. Penki pageidautini bet kurios mokesčių sistemos bruožai. Ekonominis efektyvumas. Ekonominis efektyvumas: apmokestinimo įtaka elgsenai. Ekonominis efektyvumas: finansiniai apmokestinimo efektai. Ekonominis efektyvumas: organizaciniai apmokestinimo efektai. Ekonominis efektyvumas: iškraipantis ir neiškraipantis apmokestinimas. Ekonominis efektyvumas: koreguojantis apmokestinimas. Administravimo kaštai. Lankstumas. Lankstumas: automatinė stabilizacija. Lankstumas: politiniai tarifų keitimo sunkumai. Politinė funkcija. Teisingumas. Teisingumas: horizontalus teisingumas. Teisingumas: vertikalus teisingumas. Teisingumas: pajamos kaip apmokestinimo pagrindas. Teisingumas: vartojimas kaip apmokestinimo pagrindas. Teisingumas: pajamų kaip apmokestinimo pagrindo kritika. Teisingumas: naudos metodas. Teisingumas: alternatyvios apmokestinimo bazės. Horizontalus teisingumas. Vertikalus teisingumas. Pajamos. Vartojimas. Viso gyvenimo vartojimas. Utilitarizmas. Rawls’o socialinės gerovės funkcija. Socialinės gerovės funkcijos metodo ribotumas. Bendroji sistema galvoti apie apmokestinimą. Pareto efektyvus apmokestinimas. Utilitarinė socialinės gerovės funkcija. Rawls’o socialinės gerovės funkcija. Kuo ekonomistai gali prisidėti prie diskusijos apie teisingumą? Mokesčių našta ir jos perkėlimas. Mokesčių našta konkurencinėse rinkose. Mokesčio efektas firmos lygyje. Įtaka rinkos pusiausvyrai. Ar svarbu ar mokestis uždedamas vartotojai ar gamintojui? Kaštų - naudos analizė. Privačių kaštų - naudos analizė. Dabartinė diskontuota vertė. Socialinių kaštų - naudos analizė. Nepiniginių kaštų ir naudos matavimas. Laiko vertinimas. Gyvenimo vertinimas. Natūralių išteklių vertinimas. Šešėlinės kainos ir rinkos kainos. Kaštų efektyvumas.
  Ekonomika, konspektas(32 puslapiai)
  2007-01-02
 • Viešojo sektoriaus ekonomika (3)

  Įžanga. Savanoriškumas ir prievarta. Rinkos ydos ir valstybės įsikišimas. Valstybės pajamos ir išlaidos. Valstybės nuosavybės poveikis privačiai. Valstybės finansų įtaka privačiai nuosavybei. Viešojo sektoriaus dalis ekonomikoje. Viešojo sektoriaus ekonominė teorija: pradmenys. Viešojo sektoriaus ekonominė teorija: XX amžius. Privačiųjų ir viešųjų gėrybių savybės. Kouzo (Coase R. H.) teorema. Paklausos ir pasiūlos suderinamumo problema. Privati ir viešoji gamyba. Klubų teorija. Pajamų pasiskirstymas ir valstybė. Lygybė ir efektyvumas. Kompensavimo kriterijus (Kaldoro – Hikso). Visuomenės gerovė. "Antrojo geriausiojo" principas. Kolektyvinis pasirinkimas. Sprendimų priėmimas balsų dauguma. Paprastoji dauguma. Paprastoji dauguma ir kolektyvinio pasirinkimo tranzityvumas. Daugiamatės alternatyvos. Pasirinkimo procedūros. Kolektyvinių sprendimų priėmimo alternatyvios taisyklės. Errou (Arrow K. J.) negalimumo teorema. Sprendimų priėmimo dalyviai. Racionalus abejingumas (neišmanymas, nežinojimas). Atstovaujamoji demokratija. Balsų mainai. Specialių interesų grupės. Rentos vaikymasis. Politinis veiklos ciklas. Savanoriškumas ir prievarta. Rinkos ydos ir valstybės įsikišimas. Valstybės pajamos ir išlaidos. Valstybės nuosavybės poveikis privačiai. Valstybės finansų įtaka privačiai nuosavybei. Viešojo sektoriaus dalis ekonomikoje. Viešojo sektoriaus ekonominė teorija: pradmenys. Viešojo sektoriaus ekonominė teorija: XX amžius. Privačiųjų ir viešųjų gėrybių savybės. Kouzo (Coase R. H.). Teorema. Paklausos ir pasiūlos suderinamumo problema. Privati ir viešoji gamyba. Klubų teorija. Pajamų pasiskirstymas ir valstybė. Lygybė ir efektyvumas. Biurokratija ir neefektyvumas. Niskaneno modelis. Valstybės ydos. Valstybės pajamų šaltiniai. Mokesčių sąvokos ir klasifikacijos. Mokesčių sistemų vertinimo kriterijai. Mokesčių veikimo sfera. Mokesčio naštos perkėlimas konkurencinėje rinkoje. Mokesčio naštos perkėlimas monopolinėje rinkoje. Mokesčių naštos perkėlimas darbo rinkoje. Mokesčių naštos perkėlimas ir bendroji pusiausvyra. Valstybės išlaidų struktūra. Naudos perkėlimas ir iškreipiantis viešųjų išlaidų poveikis. Pašalpų poveikis darbo pasiūlai. Subsidijų natūra. Apribotų subsidijų poveikis. Dabartinės vertės metodas. Viešasis draudimas. Viešosios išlaidos ir gamyba valstybiniame sektoriuje. Finansavimo būdai. Gamybos viešajame sektoriuje tikslingumo pagrindimas. Administracinio gamybos reguliavimo turinys ir poveikis. Viešoji gamyba ir perskirstymas. Privatizavimas. Kontraktavimas, viešieji pirkimai. Kvazirinkos. Organizacijų tipai. Rezultatų ir sąnaudų įvertinimas privačiame ir viešajame sektoriuose. Įvertinimo kriterijai. Rezultatyvumo rodikliai. Sąnaudų (kaštų) ir rezultatyvumo analizė. Kaštų ir naudos analizė. Vidinės grąžos normos metodas. Piniginė ir natūrinė parama.
  Ekonomika, konspektas(72 puslapiai)
  2008-01-23
 • Viešojo sektoriaus ekonomika (4)

  Viešojo sektoriaus ekonomikos objektas. Rinka ir valstybė. Savanoriškumas ir prievarta. Rinko ydos ir valstybės įsikišimas. Valstybės finansai ir nuosavybė. Pajamos ir išlaidos. Valstybės nuosavybės poveikis privačiai. Viešojo sektoriaus dalis ekonomikoje ir jo raidos tendencijos. Viešojo sektoriaus ekonominė teorija. Privačios ir viešosios gėrybės. Coase'o teorema. Privačiųjų ir viešųjų gėrybių savybės. Eksternalijų internalizavimas. Paklausa ir pasiūla. Pasiūlos ir paklausos pusiausvyra. Privati ir viešoji gamyba. Perskirstymas ir efektyvumas. Pajamų paskirstymas ir valstybė. Lygybė ir efektyvumas. Kompensavimo kriterijus (Kaldoro-Hikso). Visuomenės gerovė. "Antrojo" geriausiojo principas. Kolektyvinis pasirinkimas, vienbalsis sprendimų priėmimas, Pareto optimalumas. Sprendimų priėmimas balsų dauguma. Daugiamatės alternatyvos. Pasirinkimo procedūros. Errou negalimumo teorema. Valstybės pajamų šaltiniai. Mokesčių sąvokos ir klasifikacijos. Mokesčių sistemų vertinimo kriterijai. Valstybės išlaidų struktūra. Naudos persikėlimas ir iškreipiantis viešųjų išlaidų poveikis. Viešasis draudimas.
  Ekonomika, konspektas(20 puslapių)
  2008-03-31
 • Viešojo sektoriaus reforma Lietuvoje: pensijų reforma

  Įvadas. Darbo tikslas: ištirti pensijų reformos politiką Lietuvoje, ir nustatyti pagrindines jos įgyvendinimo kliūtis. Pensijų sistemos reformos Lietuvoje teoriniai taikymo aspektai. Pensijų sistemos pakopos ir jų klasifikavimo metodai. Pensija kaip atidėtas vartojimas. Neapibrėžtumai senatvės apsaugoje. Pajamų perskirstymas pensijų sistemose.Pensijų reformos nesėkmės. Pensijų fondų atsiradimo priežastys. Pensijų fondų tipai. Pensijų fondų veiklos principai. Pensijų fondų sistema Lietuvoje. Pensijų kaupimo fondai. Lietuvos ir Lenkijos pensijų sistemos reformos lyginamoji analizė. Lietuvos ir Lenkijos pensijų fondų veikla ir rezultatai. Išvados.
  Ekonomika, diplominis darbas(36 puslapiai)
  2010-04-13
 • Viešojo transporto paslaugos ekonominiu aspektu

  Įvadas. Darbo tikslas – remiantis turima informacija ir literatūra, ištirti viešojo transporto paslaugą ekonominiu aspektu. Verslo idėjos pristatymas. Viešojo transporto savybės. Viešojo transporto poreikio pagrindimas. Viešojo transporto ekonominis apibūdinimas. Viešojo transporto ekonominė analizė. Viešojo transporto vartotojas ir naudojimosi šia paslauga apimtis. Kas nesinaudoja tokiomis paslaugomis ir kodėl? Kas lemia apsisprendimą pirkti paslaugą ir kas už ją moka? Kainodara ir kainų politika viešajame transporte. Konkurencija viešojo transporto rinkoje ir paslaugos reklamos priemonės. Išvados.
  Ekonomika, kursinis darbas(15 puslapių)
  2010-03-22
 • Viešosios gėrybės

  Įvadas. Viešųjų gėrybių apibrėžimas. Viešųjų gėrybių ypatybės. Privačios ir viešosios gėrybės. Vyriausybės problema, teikiant viešąsias gėrybes. Kaip nustatyti visuomenės interesus, kokių viešųjų gėrybių jiems reikia? Lindalio kainos. Viešųjų gėrybių pasiūlos ir paklausos pusiausvyra. Išorinė ir vidinė nauda, išorinių poveikių internalizavimas. Privatus sektorius viešųjų gėrybių gamyboje. Kodėl privatus sektorius negamina (arba gamina nepakankamai) viešųjų gėrybių? "Zuikiavimo" problema. Apibendrinimas.
  Ekonomika, konspektas(10 puslapių)
  2007-01-05
Puslapyje rodyti po